Dünyadaki Her Plak Dükkânını İçeren Etkileşimli Harita

Kayıt koleksiyonu yapanlar, plak tutkunları, müzikle yaşayanlar bilirler ki, dünyanın bir yerinde sahip olunması gereken bir albüm varsa onu elde etmek için çok şey göze alınabilir. Olanaklar elvermiyorsa da o kaydın varlığını bilmek, o kayda dair bir şeyler bilmek bile yeterince haz verir.

Dünyanın hemen her yerinde ara sokaklarda, kıyıda köşede plak dükkanları vardır ve orada gerçek hazinelere ulaşılabilir. Tabii o kayda ulaşmak genelde şans, tesadüf ya da çok ciddi bir araştırmanın sonucu olur. Ama şimdi işler biraz değişti. Artık dünyanın her yerindeki bu plak dükkânlarını içeren bir harita var.

Topluluk destekli bir çabanın sonucu olan VinylHub‘da kataloğa alınıp haritalanmış, Dünya’daki binlerce mağazadan birine seyahat ederek romantik hayallerinizi kurtarabilirsiniz. Dünyadaki her plak mağazası içeren etkileşimli bir harita oluşturmak, obsesif bir tutkuyla seyahat eden plak tayfası için mükemmel bir kaynak.

Discogs’un arkasındaki beyinler tarafından gerçekleştirilen ve kitaplar, filmler vb. için yapılmış benzerleri gibi çevrimiçi kataloglar içeren bu proje, bizi oturduğumuz yerden kaldırabilir ve eşeleyip yeni şeyler bulmak için biri yeni yerlere gitmeye teşvik edebilir.

https://www.vinylhub.com/

openculture.com

 

tr_TRTurkish