David Bowie’nin Doğum Günü Şerefine Gün Yüzüne Çıkmamış John Lennon ve Bob Dylan Coverları

Ölümünün üzerinden neredeyse beş yıl geçmesine rağmen David Bowie, bizi yeni kayıtlarıyla şaşırtıp heyecanlandırmayı sürdürüyor.

David Bowie’nin daha önce gün yüzüne çıkmamış iki John Lennon ve Bob Dylan yorumu, 74. doğum gününü taçlandıracak şekilde dinleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor.

Bu yayınlardan en yenisi ise 74. doğum günü olan 8 Ocak’ta, daha önce yayımlanmamış iki cover kaydının ilk kez dinleyiciyle buluşacak olması.

İlki, Bowie’nin John Lennon’un 1970 tarihli “Mother” şarkısını yorumlaması. Bu yorum ilk olarak 1998’de Bowie’nin uzun süredir yapımcısı olan Tony Visconti ile kaydediliyor. Bir Lennon saygı koleksiyonunda yer alması gereken sürüm hiçbir zaman hayata geçirilemiyor.

İkinci kayda gelince, Bob Dylan’ın 1997 Grammy ödüllü albümü “Time Out of Mind”dan alınan “Tryin’ to Get to Heaven”ın bir cover’ı. Bowie, 1998 yılında ertesi yıl çıkacak konser albümü “LiveAndWell.com” üzerinde çalışırken şarkıyı yeniden kaydediyor.

Yeni Bowie coverları, Rhino Records’tan sınırlı sayıda iki şarkılık 7 inçlik single olarak hazırlanıyor. 1000 adedi krem ​​renkli olmak üzere toplamda sadece 8147 kopya olarak satışa sunulacak.

Bu arada, Bowie’nin doğum gününü kutlamak için, 8 Ocak’ta yıldızlarla dolu bir canlı yayın planlanıyor. “A Bowie Celebration: Just For One Day!” başlıklı etkinlikte, Nine Inch Nails solisti Trent Reznor, Smashing Pumpkins’ten Billy Corgan, Jane’s Addiction vokalisti Perry Farrell ve daha birçok isim performanslarıyla yer alacak.

Consequenceofsound.net

tr_TRTurkish