HEY! Hayal Edilebilir Tasarım Kılavuzu artık yayında!

HEY! Hayal Edilebilir Tasarım Kılavuzu, kentlerin nasıl tasarlandığını keşfetmeyi sağlayan bir kart oyunu. Studio-X’in desteğiyle SANALarc tarafından geliştirilen bu kart oyunu, vatandaşların kamusal alana dair kararlarda / kamusal alanın tasarımında seslerini güçlendirmelerini sağlayan bir tasarım aracı olma özelliği de taşıyor. YEM Kitabevi tarafından yayınlanan HEY! Hayal Edilebilir Tasarım Kılavuzu’nun İngilizce ve Türkçe ilk baskısı artık kitapçılarda da bulunabilecek.

Kılavuzun 11 Nisan’da Studio-X’de gerçekleşecek lansmanında, süreç boyunca gerçekleştirilen uygulama atölyelerinin sonuçları da paylaşılacak.Mahalle sakinlerinin, profesyonellerin ve öğrencilerin bu kart destesini nasıl kullandıklarını, nasıl geliştirdiklerini ve hatta nasıl yeniden icat ettiklerini projenin mimarı Alexis Şanal aktarıyor olacak. Etkinlikte ayrıca, yeni konular, kategoriler ve ortaklıklar da tanıtılacak.

Herkesin kent tasarımında aktif rol alması ve güçlü semt kültürleri yaratmak amacıyla yola çıkan HEY!, bu lansman etkinliğinde yeni katılımcılar, yeni kategoriler için fikirler ve birlikte üretecek yeni tasarım liderlerine de ulaşmayı hedefliyor. Şehrim için ben ne yapabilirim diye düşünüyorsanız, bu güzel buluşmayı kaçırmayın. HEY! Hayal Edilebilir Tasarım Kılavuzu lansmanı 11 Nisan Perşembe günü saat 16:00-20:00 arası Studio-X’te!

Studio-X Istanbul hakkında

Columbia Üniversitesi’nin bir girişimi olarak dünyanın sayılı kentlerinin ardından İstanbul’da kurulan Studio-X Istanbul, kentin bugün ve gelecekte karşılaşacağı sorunları tanımlamayı ve çözümleri için yeni düşünce biçimleri üretmeyi hedefliyor. Bu doğrultuda Studio-X Istanbul uzmanlar, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları ve yerel yönetimler arasında bilgi alışverişini sağlayacak yeni bir platform oluşturuyor. Öncü sponsorluğunu Borusan Holding’in üstlendiği Studio-X Istanbul, Columbia Üniversitesi’nin tüm fakülteleriyle projeler sürdüren, Columbia Global Centers | Turkey ile beraber çalışıyor.

Studio-X Istanbul  Meclis-i Mebusan Caddesi 35A  34427, Salıpazarı, İstanbul