Can Gox’dan “DEM”in Açılış Şarkısı “Ben Ne Yangınlar Gördüm”

Bugüne kadar yaptığı albümler, tekliler ve sahne performansları ile adından söz ettiren, müzik yazarları tarafından “Anadolu Blues” terimiyle özdeştirilerek Türkiye’de öncüsü olarak gösterilen Can Gox, kariyerinin 30. yılını “DEM” ile karşılıyor.

Can Gox yorumuyla Barış Manço, Cem Karaca, Ahmet Kaya, Zülfü Livaneli, Teoman, Servet Kocakaya, Hüsnü Arkan, Sezen Aksu, Zakkum ve Tan Taşçı şarkıları, Cenk Erdoğan, Can Saban, Serdar Öztop, Salih Korkut Peker ve Göksun Çavdar’ın düzenlemeleriyle “DEM” de toplandı.

Zamanın gücüne inandığını dile getiren Gox, “DEM”i hazırlarken, Can’da demlenenleri seçtik. Tadının tam kıvamına ulaşmasını bekleyen, en uygun “an”da en lezzetli hali ile şarkılarını yorumladığım bu 10 nefeslik yolculuk vesilesiyle üstatlara sevgi ve saygılarımı hediye ediyorum” diyerek albüm yolculuğunu özetledi.

Can Gox’un Bayhan Müzik etiketiyle yayınlanan yeni albümü “DEM”in açılış şarkısı “Ben Yangınlar Gördüm” tüm dijital platformlarda yayınlandı. Bir Zakkum şarkısı olan “Ben Ne Yangınlar Gördüm” Göksun Çavdar düzenlemesi ve Can Gox yorumuyla dinleyicisiyle buluştu.

Şarkının video klip yönetmenliğini İzzet Başlak üstlendi.  Can Gox “DEM”den şarkılarını arka arkaya görücüye açarken albümün tamamı Nisan sonunda yayında olacak.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

What's your reaction?

tr_TRTurkish