Borusan Klasik’teki Borusan Müzik Evi programının bu haftaki konuğu sa.ne.na’dan Amy Salsgiver

Borusan Klasik’teki Borusan Müzik Evi programının bu haftaki konuğu sa.ne.na’dan Amy Salsgiver. Salsgiver’ın sunacağı program, 3 Temmuz Cuma saat 23.00-24.00 arası Borusan Klasik radyoda yayınlanacak.

Bu Cuma Borusan Klasik’teki, “Borusan Müzik Evi” programında sa.ne.na’dan Amy Salsgiver yer alıyor. Açık ve samimi bir işbirliğinin ürünü olan sa.ne.na, Borusan Müzik Evi’nin sürekli konuklarından biri, aynı zamanda imza attığı projelerle izleyicilerin duyularını kucaklayan bir topluluk. Amy Salsgiver’ın sunacağı program, 3 Temmuz Cuma saat 23.00-24.00 arası Borusan Klasik radyoda dinleyicilerini bekliyor.

sa.ne.na, en son geçtiğimizi yılın Ocak ayında “Drumming”, Slagwerk Den Haag & sa.ne.na başlıklı proje ile Borusan Müzik Evi’ndeydi. Bu konserde, MİAM Perküsyon Topluluğu ile buluşan topluluk Slagwerk Den Haag ile birlikte Steve Reich’ın başyapıtı Drumming’i İstanbullu dinleyiciyle buluşturdu. 2018’in Şubat ayında 10. yılını Borusan Müzik Evi’nde kutlayan perküsyon topluluğu sa.ne.na, dinleyicinde merak uyandıracak, yeniye olan inancını pekiştirecek bir konsere imza attı. 2015’te gerçekleşen Batı Yakası’nın Hikâyesi başlığını taşıyan konserde ise, Michael Gordon’ın Timber adlı yapıtının Türkiye prömiyerini gerçekleştirdi.

Kendi bestelerinin yanı sıra pek çok yerli bestecinin yapıtlarının ilk seslendirilişlerini gerçekleştiren, aynı zamanda Steve Reich, Iannis Xenakis, John Cage, Louis Andriessen gibi çağdaş bestecilerin yapıtlarını da dinleyicileriyle buluşturan sa.ne.na, Amy Salsgiver’ın sunumuyla şimdi radyonuz Borusan Klasik’te özel bir seçkiyle sizlerle. Programın tekrarı bir sonraki Cuma günü 12.00 ve Pazar günü 21.00’de; tekrarlarından sonra ise, bu seçki Borusan Sanat’ın Spotify hesabında…

“Borusan Müzik Evi”nin ilerleyen günlerinde ise Mercan Dede, Necati Tüfenk & Can İnandım, Berke Can Özcan ve Burak Özdemir dinleyicilerimizle buluşacak.

Borusan Klasik’i internette, www.karnaval.com/borusanklasikdinle adresinden, mobil ortamda iPhone (App Store), Blackberry (Blackberry App World), Nokia Symbian (Ovi Store ve Android (Google Play Store) cihazlarına indireceğiniz “Karnaval” uygulamasıyla, iPad kullanıyorsanız yine App Store’dan indireceğiniz “Karnaval Radyo” uygulamasıyla dinleyebilirsiniz.

What's your reaction?

tr_TRTurkish