Tam yirmi yıl önce, 10 Ocak 1999’da HBO, uluslararası televizyon kültür tarihinin gerçek bir fenomenini başlattı: The Sopranos. Televizyon dizisi, New Jersey’de aile reisleri Tony Soprano’nun varoluşsal bir kriz geçirip tedaviye gitmeye karar verdiği bir İtalyan-Amerikalı mafya klanının maceralarını anlatıyordu. Bu tuhaf yıldönümünü kutlamak için, oyuncu kadrosunun bir bölümü ve ekip, geçtiğimiz Çarşamba Sopranos Film Festivali’nin açılışında bir araya geldi.

Orjinal kadroda bulunmayan, ancak şimdi prequelde önemli bir rol oynayacak Alessandro Nivola da gazetecilerin bazı sorularını yanıtladı. Oyuncu, Christopher’ın babası (daha önce Michael Imperioli tarafından oynandı) Dickie Moltisanti rolünü oynayacak. Filmin, iki grup arasında yaşanan gerilimleri anlatacağı ifade edildi.

Alessandro Nivola, Variety’ye, 1967 yılında, o sırada Newark’ta gerçekleşen ayaklanmaları ve o andaki İtalyanlar ile siyahlar arasındaki ırksal gerginlik öyküsünün büyük bir bölümünü oluşturuyor,” açıklamasını yaptı.

Haftanın başlarında, Deadline’dan gazeteciler,dizinin yaratıcısı olan ve bir kez daha senaryo yazarı olarak dönecek David Chase’ten birkaç açıklama almayı başardılar. Ona göre, prequel 2013’te ölen James Gandolfini’nin canlandırdığı ünlü TV çetesi patronunun kökenlerine geri dönecek.“Film, o zamanlar siyahlar ve beyazlar arasındaki gerilimleri ele alacak ve Tony Soprano bunun bir parçası olacak, ancak bir çocuk olarak.”

Prequel, babası bu zamanın çoğunu parmaklıklar ardında geçiren Dickie Moltisanti ile Tony Soprano arasındaki ilişki üzerine kurulan televizyon dizisinde defalarca anlatılan baba-oğul ilişkisini keşfedecek. Tony, hepimizin bildiği trajik son gerçekleşene kadar Chrissy’nin akıl hocası olacak.

variety.com

fotoğraf @ HBO