Radiohead Davulcusu Philip Selway’den Yeni Single: “Picking Up Pieces”

Radiohead davulcusu Philip Selway, 24 Şubat’ta Bella Union aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak üçüncü solo albümü “Strange Dance”in yeni single’ı “Picking Up Pieces”ı paylaştı.

Gitarda Portishead’den Adrian Utley’nin eşlik ettiği “Picking Up Pieces”, Selway’in on yılı aşkın müzik kariyeri boyunca edindiği yaşam bilgeliğinin bir kısmını aktardığına değiniliyor.

Selway bir basın açıklamasında, “Picking Up Pieces, genç yetişkinlerken yaptığımız maskeleme hakkında bir şarkı,” diyor ve ekliyor,

“Hayatın, kimlik duygunuzun sarsılabileceği, başarmak konusunda endişeli hissedebileceğiniz ve hayatın kontrolden çıktığını hissedebileceğiniz, ancak bunu herkesten saklamaya çalıştığınız bir dönem.”

Selway bundan önce gelecek albümün çıkış şarkısı “Check for Signs of Life”ı paylaşmıştı. Yeni albüm 2014 tarihli “Weatherhouse” sonrası Selway’in ilk yeni şarkılarına ev sahipliği yapıyor ve Hannah Peel, Adrian Utley, Quinta, Marta Salogni, Valentina Magaletti ve Laura Moody, Selway’in piyano ve gitarda yazdığı şarkılara yetenekleriyle katkıda bulunuyorlar.

Philip Selway photo by Phil Sharp

consequence.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish