Prong’dan Düzen Karşıtı Yeni Şarkı “Breaking Point” ile Sıkı Bir Geri Dönüş

Prong, grubun 2019’dan bu yana kulaklarımıza ulaşan ilk yeni single’ı “Breaking Point” ile sıkı bir dönüş yaptı.

Şarkı, grubun groove/thrash metal karakterine güç katan cüsseli riffler ve harekete geçirici ritmik yapının kollarında yükselirken, solist ve grubun beyni Tommy Victor, düzen karşıtı sözlerle haykırıyor: “İnanamayacağınız fikirlerle aynı fikirde olmanızı talep ediyorlar / Düşünceler yasaklandı, katılmıyorum.”

Tommy Victor’un bir basın açıklamasında açıkladığı gibi, şarkının harika merkezi riffi Prong, Black Label Society ile turneye çıktığı sırada yazılmış.

Victor, “Şarkının kökenleri, salgının zayıfladığı dönemde gerçekleşti,” diyor ve ekliyor, “Asıl riff’i Black Label Society turundayken bulduğumu itiraf etmeliyim. Sanırım bu bazılarına mantıklı gelebilir.”

Çok fazla güvensizlik yaşanıyordu. Bize söylenenler değişmeye devam etti. O turdaki kalabalık çok yoğundu. Görünüşe göre herkes tüm bu hayal kırıklığını terle döküyordu. Herkes bıkmıştı. Bence bu duygu pek çok insanda kaldı ve hatta büyüdü. Bu, ‘dünyadaki genel hayal kırıklığı’ tipi bir şarkı.”

Tommy Victor kısa süre önce New York’a geri döndü ve doğum yerine taşınmasının kendisine yaratıcı bir şekilde ilham verdiğini söyledi. Buradan yola çıkarak da yeni şarkı “Breaking Point” için 2023’te Prong’dan gelecek olanların bir tadımlığı olduğunu düşünmek güç değil.

Grubun son albümü Temmuz 2017’de dinleyiciyle buluşan “Zero Days” olmuş, grup 2019 Kasım sonunda “Age of Defiance” isimli bir EP yayımlamıştı.

Consequence.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish