Michael Hutchence Belgeselinden İlk Fragman “Mystify”

Avustralyalı kült topluluk INXS’in solisti Michael Hutchence’ın yaşamını, hayata veda etmeden önceki günlerini ve geride bıraktıklarını merkezine alan “Mystify” isimli belgeselden ilk fragman yayımlandı.

Hutchence’ın Kasım 1997’deki zamansız ölümüne yol açan olayları da mercek altına aldığı belirtilen yapım, daha önce görülmemiş görüntülere sahip olmakla birlikte şarkıcının yaşamına da yeni bir bakış açısı sunuyor.

Topluluğun erken dönem müzik videolarında da imzası bulunan Richard Lownstein yönetmenliğinde çekilen belgeselde, Hutchence’ın Kylie Minogue ve Helena Christensen ile yaşadığı fırtınalı denebilecek ilişkilerinin detaylarına vakıf olmak da mümkün olabilecek.

Ayrıca filmde, INXS üyelerinin yanı sıra Bono, Hutchence’in kardeşleri Rhett ve Tina, üvey annesi Susie ve yapımcı Nick Launay ile gerçekleştirilen röportajlar da yer alıyor.

Hutchence, 22 Kasım 1997’de INXS’in onuncu albümü “Elegantly Wasted” yayımlandıktan sadece yedi ay sonra 37 yaşında yaşamına son vermişti.

Mystify – A Musical Journey With Michael Hutchence” ismiyle izleyici karşısına çıkacak belgeselin müzikleri de 5 Temmuz’da piyasaya sürülecek.

Aşağıda, belgeselden paylaşılan ilk fragmana göz atabilirsiniz.

Resim
tr_TRTurkish