Marty Friedman Yeni Solo Albümü “Drama”yı Çıkış Şarkısı “Illumination” ile Duyurdu

Marty Friedman 17 Mayıs’ta dinleyiciyle buluşacak yeni solo albümü “Drama”yı duyurdu. Eski Megadeth ve Cacophony gitaristi albümün açılış single’ı “Illumination”ı da paylaştı.

Altı buçuk dakikalık enstrümantal parça Friedman’ın caz yürüyüşlerinden neo-klasik dokunuşlara kadar uzanan gitar yeteneğini sergiliyor.

Friedman’ın kendi prodüksiyonu olan albüm, kısmen İtalya’daki Newsin Audio Design’da kaydedildi ve burada Friedman’ın çok sayıda vintage gitar ve tona erişimi oldu. Kayıt mühendisleri arasında Luigi Stefanini, Frank Rosato, Takao Nakazato, Atsuo Akabae ve Kenjiro Naka yer alıyor. Alexander Backlund ve Jay Ruston parçaların mikslerini yaparken, Koji Tanaka da Tokyo’daki Victor Creative Media’da mastering işlemlerini gerçekleştirdi.

Albümdeki 12 parçadan ikisi; Chris Brooks’un yer aldığı “Dead of Winter” ve Steven Baquero Vargas’ın yer aldığı “2 Rebeldes” vokal içeriyor. “Drama”, 2020’deki “Tokyo Jukebox 3”ten bu yana Friedman’ın ilk uzun metrajlı çalışması olacak.

Basın açıklamasına göre, Friedman Drama’yı desteklemek için ABD de dahil olmak üzere kapsamlı bir turne planlıyor ancak tarihler henüz açıklanmadı

Aşağıda yeni şarkı “Illumination”ı dinleyebilir, albüm şarkı listesi ve kapak görseline göz atabilirsiniz.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Marty Friedman “Drama” şarkı listesi:

01. Illumination

02. Song for an Eternal Child

03. Triumph (Official Version)

04. Thrill City

05. Deep End

06. Dead of Winter

07. Mirage

08. A Prayer

09. Acapella

10. Tearful Confession

11. Icicles

12. 2 Rebeldes (Dead of Winter) [Spanish Version]

13. Mirage (Guitar Karaoke Version) [Japan-only Bonus Track]

consequence.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish