İstanbul’da Psikanaliz Yayıncılığı Konferansı

İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları, bu yıl ikinci kez Psikanaliz Yayıncılığı Günü’ne ev sahipliği yapacak. İstanbul Psikanaliz Derneği ve Psike İstanbul’un destekleriyle düzenlenecek etkinlikte, Türkiye’de son yıllarda giderek önem kazanan psikanaliz yayıncılığının güncel meseleleri tartışılacak. Etkinlik, Bağlam, Metis ve Encore yayınevlerinin işbirliğiyle 11 Mart Cumartesi günü Bilgi Santralistanbul Kampüsü’nde gerçekleştirilecek.

Psikanaliz çevirilerindeki sorunların, arayışların ve çözümlerin mercek altına alınacağı etkinlikte İsviçre Psikanaliz Kurumu üyesi ve Britanya Psikanaliz Kurumu onur üyesi Jean-Michel Quinodoz, “Yeni Bir Sayfa Açan Düşler” başlığı altında bir konferans verecek. Etkinlik aynı zamanda Nilüfer Erdem, Talat Parman, Ayça Gürdal Küey, Yavuz Erten, Melis Tanık, Özden Terbaş, Zehra Karaburçak, Işıl Ertüzün, Ali Algın Köşkdere, Pınar Padar, Banu Büyükkal gibi yayıncılık dünyasının önemli isimlerini ağırlayacak.

Program:
09.30 – 11.00

Konferans: Yeni Bir Sayfa Açan Düşler, Jean-Michel Quinodoz

Tartışmacı: Nilüfer Erdem

11.00 – 11.30

Kahve Arası

11.30 – 13.00

Söyleşi: Freud’u Okumak Türkçede Jean-Michel Quinodoz – Talat Parman

13.00 – 14.30

Öğle Arası

14.30 – 15.30

Panel: Psikanaliz Dergiciliğinde Süreklilik, Ayça Gürdal Küey, Yavuz Erten, Melis Tanık

15.30 – 16.00

Söyleşi: Rüyalardan Gerçekliğe Psikanaliz ve Sanat Özden Terbaş, Zehra Karaburçak

16.00 – 16.30

Kahve Arası

16.30 – 18.00

Panel: Psikanaliz Çevirilerinde Sorunlar, Arayışlar ve Çözümler, Işıl Ertüzün, Ali Algın Köşkdere, Pınar Padar, Banu Büyükkal

artfulliving

 

tr_TRTurkish