Simon Goldin ve Jakob Senneby adlı iki sanatçı, 2025’te İsveç tren istasyonunda açık uçlu bir iş imkanı sunan “Ebedi İstihdam” projesini yarattılar.

İsveç’te 2025’te yeni bir iş imkânı var. Yıllık ücret artışları, kalıcı iş güvenliği ve kıskanılacak bir ikramiye paketiyle rekabetçi bir maaş söz konusu. Bunun için istediğiniz şeyi yapmanız yeterli.

Ekonomiyi araştıran kavramsal projelerle tanınan İsveçli sanatçılar Simon Goldin ve Jakob Senneby’in projesi “Ebedi İstihdam”dan bahsediyoruz.

İkili, bir kişiye, İsveç’in Göteborg kentindeki büyük bir ulaşım merkezi olan Korsvägen’de hiçbir kural veya sorumluluğu olmayan açık uçlu, kontrolü tamamen ona bıraktıkları ömür boyu sürecek bir iş verecek.Eternal Employment (Ebedi İstihdam) projesi iş ilanı 2026’da Korsvägen’deki yeni istasyonun açılmasından önce paylaşılacak. İşe alınacak kişinin tek sorumluluğu gün içinde işyerinde olmak ve giriş-çıkış yapmak. İş saatinde dizi ya da video izlemek, dil öğrenmeye çalışmak vb. aktiviteler serbest, yani içinizden ne yapmak geliyorsa.

art net