Bu hafta vizyona girecek filmler – 16.02.2018

Bu hafta üçü yerli toplam 7 film vizyona giriyor.

Suyun Sesi – The Shape of Water

the shape of water ile ilgili görsel sonucu

Soğuk Savaş yıllarında Amerikan hükümetinin gizli bir araştırma tesisinde temizlikçi olarak çalışan dilsiz Eliza Esposito (Sally Hawkins), sıradan geçen günlerinde mesaisine devam ederken, günün birinde arkadaşı Zelda (Octavia Spencer) ile birlikte büyük bir sırdan haberdar olur. Laboratuar koşullarında dünyada eşi olmayan bir yaratık üretilmiştir. Hem karada hem de suda yaşayabilen yaratık, zamanla Eliza’yla çok yakın bir bağ kuracaktır.
Türkiye’deki festivallerde Aşkın Gücü adıyla gösterilen The Shape of Water filmi, ‘Suyun Sesi’ adıyla 16 Şubat 2018’de gösterime giriyor.

Guillermo Del Toro, Venedik Film Festivali‘nde Altın Aslan ödülünü kazanan filmi ‘Suyun Sesi’nin senayosunu Vanessa Taylor ile birlikte yazarken filmin oyuncu kadrosunda Sally Hawkins, Michael Shannon, Richard Jenkins, Doug Jones, Michael Stuhlbarg ve Octavia Spencer yer alıyor.

Kara Panter – Black Panther

kara panter ile ilgili görsel sonucu

Ryan Coogler’in yönettiği filmin başrollerinde; Chadwick Boseman, Michael B. Jordan, Lupita Nyong’o, Danai Gurira, Andy Serkis, Daniel Kaluuya, Angela Bassett, Martin Freeman, Letitia Wrightve Forest Whitaker gibi isimler yer alıyor.

‘Captain America: Civil War’ ile Marvel Sinema Evreni’ne giriş yapan ‘Black Panther’ filmi, Wakanda Kralı babasının ölümünden sonra tahta geçmek ve kral olarak gerçek yerini almak üzere Afrika‘daki yuvasına dönen Kara Panter’in hikâyesini beyaz perdeye taşıyacak.

Babasının ölümünden sonra Wakanda Kralı olan T’Challa, hakkı olan tahta sahip çıkmak için izole yaşayan ancak teknolojik açıdan ileri seviyede olan halkına geri döner. Ancak güçlü bir eski düşman yeniden ortaya çıktığında, T’Challa’nın yeterliliği, Wakanda’nın ve tüm dünyanın kaderini tehlikeye atan korkunç bir çatışmaya girince test edilir. İhanet ve tehlike ile karşı karşıya kalan genç kral, düşmanlarını yenmek, halkının güvenliğini ve yaşam biçimini korumak için müttefiklerini toplamalı ve gücünü serbest bırakmalıdır.

Ben, Tonya – I, Tonya

i tonya ile ilgili görsel sonucu

Margot Robbie, Allison Janney, Sebastian Stan, Bobby Cannavale, Mckenna Grace ve Julianne Nicholson’un rol aldığı ‘Ben, Tonya’ adlı filmin yönetmenliğini Craig Gillespie üstlendi.

İlk olarak Toronto Film Festivali’nde gösterilen film konusu şöyle; 1990’ların başında artistik buz patencisi Tonya Harding (Margot Robbie), hızla Amerika’nın en iyi patencileri arasına girmiştir. Ancak zor bir çocukluk geçiren, sonu kötü bitmiş bir evlilik yaşamış Tonya’nın geçmişi onun peşini bırakmayacaktır.

Mutlu Canavar Ailesi – Happy Family

mutlu canavar ailesi ile ilgili görsel sonucu

Holger Tappe’nin yönettiği haftanın animasyon filmi ‘Mutlu Canavar Ailesi’, bir eğlence parkına giden 4 kişilik Wishbone ailesinin başına gelenleri konu alıyor.

Sofra Sırları

sofra sırları ile ilgili görsel sonucu

Ümit Ünal’ın yazıp yönettiği Demet Evgar’ın başrolünde yer aldığı ‘Sofra Sırları’nın diğer rollerinde Fatih Al, Alican Yücesoy, Elit Andaç Çam, Fırat Altunmeşe, Ferit Aktuğ ve Emrah Kolukısa yer alıyor.

Hayatını kocası ve eşine adamış Neslihan, dışarıdan bakıldığında sevimli ve utangaç bir ev hanımıdır. Eşinin işi sebebiyle uzun yıllardır Anadolu kasabalarında yaşayan Neslihan, iyi de bir aşçıdır ve tüm çevresi onun yemeklerine bayılır. Gayet sıradan görünen bu aile hayatında, Neslihan’ın yakın çevresindekiler bir bir ölmeye başlayınca tüm gözler ona çevrilir. Mükemmel bir aşçı, evine ve eşine düşkün kısacası mükemmel bir ev hanımı olan Neslihan, aslında bir seri katildir. Şehre yeni atanmış, çok zeki, Amerika’da eğitim görmüş, hırslı ve genç bir komiser bu işin peşini bırakmamaya kararlıdır…

Kapıdaki Sır

kapıdaki sır ile ilgili görsel sonucu

Mehmet Ali Zaim’in yönettiği filmde başrolleri Şiar Zaim, Natali Kayova ve Melek Orhanoğlu paylaşıyor. Haftanın yerli korku filmi ‘Kapıdaki Sır’, gizli güçler tarafından yıllarca tutsak edilen bir kadının hikâyesini anlatıyor. Günümüzden 200 yıl önce köyde yaşayan bir adam, kökü çok eskilere dayanan bir tarikatla yaptığı anlaşmaya uymayınca korkunç bir şekilde öldürülür. Karısının da oğlu elinden alınır ve bir kuyuya hapsedilir. Ama aradan geçen yüzyıllarda kadının ateşi sönmemiş, öfkesi giderek artmıştır. Cehennemin kapıları artık açılmıştır.

Antep Fıstığı

antep fıstığı film ile ilgili görsel sonucu

Orhan Uslu’nun senaryosunu kaleme aldığı, Oğuz Yalçın’ın yönettiği filmde; Ivana Sert, Orhan Uslu, Tuncay Günhan, Sefa Zengin ve Vural Buldu rol alıyor. Almanya’da doğup büyümüş, babası Gaziantepli olan genç bir kızın, dedesinin kendisine miras bırakması sonucu Gaziantep’e gelmesiyle gelişen komik olaylar etrafında dönüyor.

What's your reaction?

tr_TRTurkish