Sanatçı ve araştırmacı C. Mehmet Kösemen, hem çocuklara hem de büyüklere hitabeden bu aktivitede, sanat tarihi ve bilimsel kanıtların izinden giderek dinozorlar çağının gerçeklerini aydınlatan renkli, resim ve görsel malzeme dolu, eğlenceli bir sunumla karşınıza çıkıyor.

Dinozorlar hakkında doğru bilinen yanlışları, ve fosillerden resimlere, bir dinozor türünün insanların gözlerindeki imajının nasıl şekillendiğini anlatan bu sunumun sonrasında katılımcıları, “kendi dinozorunuzu kendiniz çizin” aktivitesine davet eden etkinlik Büyükdere35’te gerçekleşiyor. Etkinliğin katılım ücreti 100 TL.

Konuşmacı hakkında 

Mehmet Kösemen 1984 Ankara doğumludur. 2002-2003 yıllarında Cornell Üniversitesi, New York, ABD’de eğitim hayatına başlamış, zooloji ve sinema dersleri almıştır. Ardından 2007 yıllında Sabancı Üniversitesi’nde Güzel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü’nü (VACD) bitirmiştir. 2007-2008 yılları arasında da Goldsmiths College, İngiltere’de Medya Araştırmaları Bölümü’nde “Bilim Okur Yazalığı ve Internet” konulu tezi ile yüksek lisansını tamamlamıştır.

“Osman Hasan and the Tombstone Photographs of the Dönmes”, “All Yesterdays – Speculative Views of Dinosaurs and Other Prehistoric Animals” gibi kitapların yazarı olan Kösemen, reklam ajansları ve müzelere editörlük desteği vermekte, ayrıca kendi kitap ve resim projelerini devam ettirmektedir.