Fotoğrafçı Diego Moreno, “In My Mind There is Never Silence” adlı serisinde, aşina olduğumuz çağdaş evrenle, atalarına ait görüntüleri birleştiriyor. Sanatçının serisini dolduran karakterler, Hispanik öncesi Meksika gelenekleriyle birlikte, kendi kişisel aile geçmişinden geliyor. Her fotoğraf, sıradan bir yerel sahneyi gösteriyor: karakterler, kahve içmek için bir masa etrafında toplanıyor, saçlarını kesiyor ya da arka planda televizyonla oturma odasında oyun oynuyor. Moreno’nun grotesk bekçileri, bu günlük tablolara katılan, tanık olan ya da odadaki insanları şaşırtmayan, panik yaratmayan kişiler.

Panzudo denen her dev canavar karakterler, Meksika’nın Chiapas kentinde bir mahalleyi koruyor ve onların büyüklüğü ve tuhaflığı, her bir bireyin günahın nüölçüsüb yansıtıyor.

Seri, 2019’da bir fotoğraf kitabı olarak yayınlanacak. Fotoğraflar, 15 Kasım 2018’de İtalya’nın Milano kentinde düzenlenen Fotoğraf Vogue Festivali’nde, 2018 Aralık’ta Etiyopya’da 5. Afrika Fotoğraf Bienali’nde Latin Amerika’yı temsil edecek.

thisiscolossal.com