Bu hafta sinema salonlarında 9 film vizyona girecek.

The Bookshop

the bookshop movie ile ilgili görsel sonucu

Yönetmen Isabel Coixet’in Penelope Fitzgerald’ın aynı adlı romanından uyarladığı filmde Emily Mortimer, Patricia Clarkson, Bill Nighy, Hunter Tremayne, Honor Kneafsey ve James Lance’nin rol alıyor.

Florence Green İngiltere’de küçük bir kasabada yaşayan bir kadındır. Kasabada bulunun tarihi bir evi kitapçı olarak işletmeye karar verir. Büyük bir risk alarak girdiği işte başarılı olan genç kadın, bir süre sonra kasaba halkına ödünç kitap vererek kitapçıyı bir kütüphaneye dönüştürür. Hayatını yoluna koyduğunu düşünen Florence’in bilmediği gerçekler vardır. Kasabada yaşayan inatçı bir kadının tarihi bina ile ilgili başka planları vardır ve kadın planlarını gerçekleştirmek için her şeyi yapmaya hazırdır.

Jurassic World: Yıkılmış Krallık

jurassic world yıkılmış krallık ile ilgili görsel sonucu

Juan Antonio Bayona’nın yönettiği filmde Christ Pratt ile Bryce Dallas Howard’a Jeff Goldblum, James Cromwell, Toby Jones, BD Wong ve Daniella Pineda gibi isimler eşlik ediyor.

Claire’in parkı yönetirken birer market ürünü gibi gördüğü dinozorlara olan bakış açısı değişir ve “Dinozor Koruma Grubu” isimli bir organizasyon kurar. Amacı; aktif bir yanardağın harekete geçtiği adada yaşayan dinozorları adadan çıkarmanın bir yolunu bulmaktır. Claire, bu tehlikeli ve zor görevi yerine getirebilmek için de dinozorlara karşı baskınlığını kanıtlamış olan tanıdığı tek kişiden, Owen Grady’den yardım ister. İkilinin bir kurtarma görevi amacıyla gittikleri adada ise her şey sarpa saracaktır…

Borg/McEnroe

borg mcenroe ile ilgili görsel sonucu

Shia Labeouf, Sverrir Gudnason, Stellan Skarsgard ve Tuva Novotny’in oynadığı “Borg/McEnroe adlı filmin yönetmenliğini Janus Metz üstlendi. Merakla beklenen biyografide 1980’li yılların iki efsane tenisçisi, İsveçli Björn Borg ve Amerikalı John McEnroe’nun Wimbledon’da yaşadıkları büyük çekişme konu ediliyor.

Ayin

ayin ari aster ile ilgili görsel sonucu

Sundance Film Festivali’nde prömiyeri gerçekleşen Ari Aster’ın ilk uzun metrajlı filminde Toni Collette, Gabriel Byrne, Alex Wolff, Milly Shapiro ve Ann Dowd rol aldı.

Graham Ailesi’nin başı olan Ellen’ın ölümünün ardından başta kızı Annie ve ailenin diğer üyelerinin, Graham Ailesi’nin geçmişinde saklı, hiç bilmedikleri dehşetengiz sırları keşfetmeye başlamaları ve her gün biraz daha karanlıklaşan bu aile mirasından kurtulmak için verdikleri mücadele konu ediniyor.

Sevimli Tekneler

sevimli tekneler ile ilgili görsel sonucu

Will Ashurst ve Simen Alsvik’in yönettiği Norveç yapımı animasyon filminde genç bir kurtarma botu olan Elias’ın atıldığı macerada yasa dışı bir operasyonu ortaya çıkarmaya çalışmasını izleyeceğiz.

Sihirli Müze

sihirli müze ile ilgili görsel sonucu

Martin Kotik ile Inna Evlannikova’nın yönetmenliğini yaptığı haftanın bir başka animasyon filminin konusu şöyle: Harvie’nin hayattaki en büyük tutkusu bilgisayar oyunu oynamaktır. Babasının müdürü olduğu Kukla Müzesi’nin yıkılacağını öğrenen Harvie, arkadaşı Monica ve köpeği Jerry’i de yanına alarak müzeye gider. Gizlice müzeye giren ekip, müzedeki her şeyin canlanmasıyla kendilerini farklı bir âlemde bulur. Harvie ve dostları sihirli müzede oyuncaklarla oynarken, bazı kuklalar dünyayı ele geçirmeye çalışır. Artık onları zorunlu bir görev beklemektedir. Şehri ve müzeyi kurtarmaya çalışan üç kafadar unutulmaz bir maceraya atılır.

Zohak

zohak ile ilgili görsel sonucu

Yönetmen Âdem Uğur’un senaryosunu Ali Dadlı’yla birlikte kaleme aldığı filmde Seda Kement, Erkan Çelik, Abdullah Şekeroğlu, Bülent Yaşık ve Gamze Bayraktar oynuyor.

Cinlerin musallat olduğu Rüstem sinir krizi geçirerek küçük kızının gözü önünde karısını öldürür. Bunu ona yaptıran cini bir kutuya hapseder ve göle atar. Fakat bu vicdan azabıyla baş edemez ve gene kızının gözü önünde intihar eder. Canan bu travma ile büyür ve nişanlanır. Arkadaşları tesadüf eseri gölden kutuyu bulur ve canana hediye eder. Bu lanetli cin artık canana musallat olmuştur.

Cumali Ceber

cumali ceber 2 ile ilgili görsel sonucu

Halil Söyletmez, Serkan Şengül, Doğa Konakoğlu, Emre Keskin, Esra İşgüzar ve İsmail Düvenci gibi isimlerin rol aldığı filmin yönetmen koltuğundaki isim Kamil Çetin.

Cumali, zamanını oğlu Cevher’e kız istemek için hazırlık yapmakla geçirir. Tam da bu sırada aldığı bir haberle sarsılır. Cumali’nin dedesine ait olan huzur evinin arsası satılmıştır ve onun yerine AVM yapılacaktır. Dedesini bu karardan vazgeçirmeyi planlayan Cumali’nin önce dedesi ile barışması gerekir. Aile yadigârı olan saati dedesine verirse onunla barışacağını düşünen Cumali, saati Çetin eniştesinden almak için yola koyulur. Cumali yolda kendisini beklenmedik bir aşkın ve maceranın içerisinde bulur.

Acı Tatlı Ekşi

acı tatlı ekşi ile ilgili görsel sonucu

Andaç Haznedaroğlu’nun yönettiği, Buğra Gülsoy ile Özge Özpirinçci’nin başrolünde yer aldığı “Acı Tatlı Ekşi” ikinci kez vizyona giriyor.