Bade Nosa’dan Kâinatın Büyülü ve Sonsuz Karanlığına Adanmış Yeni Şarkı: “Kalite Bi’ Karanlık”

Bade Nosa’nın 2023 sonbaharında yayımlanacak ilk albümü “Zemheri Bitti”den ikinci teklisi “Kalite Bi’ Karanlık” kâinatın büyülü ve sonsuz karanlığına adanmış bir kumsal şarkısı.

Bade Nosa şarkıyı, Köyceğiz’de kapkaranlık bir kumsala uzanmış, hayatının ikinci baharında tanışsa da hala gencecik hayaller kuran bir yaşlı çiftten esinlenerek yazdı.

Koskoca bir karanlığın içinden doğup, hayatı adım adım yürürken ve o sonsuz karanlığa gün be gün geri dönerken; bu şarkı o sonsuzluktan, bizi kapsayan, sarmalayan o ‘kalite karanlık’lardan hiç korkmamayı anlatıyor. Hele ki ellerimizi uzun yol arkadaşlarımız, ilk ve son kezmişcesine tutuyorsa…

Ritmi akıtan akustik gitarın, nostaljk tınılı synthlerle birleştiği “Kalite Bi’ Karanlık”ın düzenlemesi ve prodüksiyonu Emre Malikler’e ait. Malikler, şarkıyı Bade Nosa ve Emre Can Sarısayın’ın piyano ve akustik gitarları üzerine inşa etti. Bade Nosa’ya back vokallerde alternatif müzik dünyasından tanıdığımız Selin Sümbültepe eşlik ediyor.

“Kalite Bi’ Karanlık”ın kapağı yine Elif Tekneci ve Nur Şevval Yılmaz’ın elinden çıktı. Şarkının videosu ise Bade ve Emre Can’ın yaşadığı yere en yakın kumsalın kaliteli karanlığında Gencay Kamışoğlu tarafından çekildi ve lirik video olarak yayımlanacak.

Bade Nosa, “Zemheri Bitti” albümünden bir tekli daha çıkardıktan sonra albümü yayımlamayı planlıyor. Albümden sıradaki şarkı, belki de tüm albümün hikayesini özetler nitelikte bir biyografik manifesto olan “İkinci Perde”, ekim ayında yayında olacak.

Bade Nosa’nın gelecek albümden kulaklarımıza ulaşan ilk şarkısı ise temmuz ayı sonu paylaşılan “Yangın Yeri” olmuştu.

Fotoğraf: Nur Şevval Yılmaz

What's your reaction?

tr_TRTurkish