YėY’in Yeni Single’ı “Time Travel” ile Türkiye Almanya Ortak Elektronik Müzik Yolculuğu Devam Ediyor

Elektronikle canlı müzik öğelerini eşsizce birleştirmeleriyle bilinen elektronik live act ikili YėY, 26 Ağustos 2022 tarihinde GRGDN Müzik temsilciliğiyle yeni teklisi “Time Travel”ı yayımladı.

İsmi İngilizce’de “zamanda yolculuk” olarak çevrilebilen şarkı, kendine has ritmik unsurlar ve analog sesler ile düşük ritimli bir dans müzik türevi olan downtempo’yu buluşturuyor. Bu organik, canlı çalınan öğeler şarkıya boyutlu bir derinlik ve sıcaklık katarak dinleyicide, parçanın adını aldığı yolculuğun hissini yaratıyor.

“Time Travel”, ikilinin yakın zamanda çıkardığı iki downtempo şarkıdan ikincisi. Bir sonraki adım, Güney Almanya’nın en nefes kesici doğal peyzajlarından birinde bu çalışmaları canlı seslendirdikleri bir performans videosu.

YėY’in müziği, duo’yu oluşturan Uğur Köse ve David König’in Türk ve Alman kökenlerinden yola çıkarak daha geleneksel akustik tınıları analog elektronik bir sound’la harmanlıyor, sadece downtempo değil, organic house, melodic house ve techno türlerini de tek potada eriten modern bir uyum yakalıyor.

tr_TRTurkish