Yeni Transatlantic Şarkısına Buyurunuz “The World We Used To Know”

Progresif süper grup Transatlantic, yeni single’ları “The World We Used To Know” için bir klip paylaştı.

Şarkı, Neal Morse, Mike Portnoy, Roine Stolt ve Pete Trewavas’dan kurulu ekibin, 5 Şubat 2021’de InsideOut aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak beşinci albümleri “The Absolute Universe”den çıkan yeni kayıt oluyor.

Grubun, 2014 tarihli albümü “Kaleidoscope”tan bu yana ilk yeni şarkılarına ev sahipliği yapan “The Absolute Universe” ile grup benzersiz bir şey yapıyor ve albümün iki versiyonunu birden yaratıyor:

The Absolute Universe: The Breath Of Life (Abridged Version) ve The Absolute Universe: Forevermore (Extended Version).

Yayımlanan “The World We Used To Know” ise albümün, “The Absolute Universe: Forevermore (Extended Version)” sürümünde yer alıyor.

Bu albümün iki versiyonu var. 90 dakika uzunluğunda çift CD sunumu ve 60 dakika uzunluğunda tek bir CD sunumu var. Ancak, tek CD, yalnızca çift CD’nin düzenlenmiş bir versiyonu değil” diyen davulcu Mike Portnoy şöyle devam ediyor,

Her biri alternatif sürümler ve hatta bazı durumlarda yeni kayıtlar içeriyor. Yeni şarkı sözleri yazdık ve tek CD versiyonunda çift CD’dekilere kıyasla farklı insanlar şarkı söylüyor. Yaptığımız şeyin benzersiz olduğunu takdir etmelisiniz. İki versiyonu farklı kılmak için şarkıları yeniledik.”

tr_TRTurkish