Yeni Lana Del Rey Albümü “Norman Fucking Rockwell” Yayında

Lana Del Rey’in altıncı uzunçaları olan “Norman Fucking Rockwell” huzurlarınızda.

Del Rey’in “Lust for Life”tan iki yıl sonra yayımlanan ilk albümü olan “Norman Fucking Rockwell”, Taylor Swift ve St. Vincent albümlerinde de imzası bulunan, Del Rey’in ifade ettiği üzere kendisini albüm üzerinde çalışmaya başlamasına ikna eden yapımcı Jack Antonoff tarafından üretildi.

Yakın zamanda “Fuck It I Love You” ve “The Greatest” şarkılarının paylaşılarak son düzlüğe girildiği albümün, neredeyse yayınıyla eş zamanlı olarak “Doin’ Time”ın Rich Lee yönetmenliğindeki videosunun da yayımlanmasıyla uzun soluklu bu yayın öncesi süreci tamamlandı.

Resim

Albüm duyurusu sonrası beklemeye geçtiğimiz süreç, paylaşılan ilk kayıtlar “Venice Bitch”, “Hope Is A Dangerous Thing For A Woman Like Me To Have – But I Have It” ve “Mariners Apartment Complex”den beri hayli uzun bir zaman zarfına yayılsa da yayımlanan her kayıt zihinlerde usul usul demlenmeye başlamıştı.

Kendi edebi lisanını üreten samimi sözel içeriği, yapım sürecinde kendini hissettiren sade işçilik ve sinematik atmosferiyle dikkat çekeceği belli olan albüm, dinledikçe özel evrenini oluşturanlardan.

On dört şarkının yer aldığı ve epeydir yolu gözlenen albümün, şimdiden müzik çevrelerinin gözüne girdiğini ifade ederek albümü döndürmeye koyulalım.

What's your reaction?

tr_TRTurkish