Pop sahnesinin kıdemli, sembol isimlerinden Kylie Minogue, iki yıl aradan sonra “Disco” isimli yeni albümüyle geri döndü.

Albümün yayını öncesinde, çıkış şarkısı “Say Something” sonrasında da “Magic” ve “I Love It” kayıtlarını öncü olarak servis eden Minogue, damarlarında 70’li yılların ışıltılı disco ritimlerinin dolaştığı albümün heyecanını yansıtmıştı.

2001 tarihli “Fever” albümü de dahil uzun süredir birlikte çalıştıkları yapımcı Biff Stannard ile kaydedilen albüm, Minogue’un 2000’lerin başındaki gösterişli dönemine göz kırparken, isminin hakkını da ziyadesiyle veriyor.

Covid-19 kısıtlamaları sırasında Minogue’un Londra’daki evinde çoğunlukla kendisi tarafından yazılan ve kaydedilen albüm, Minogue’un işin teknik kısımlarına da damgasını vurduğu bir kayıt sürecine sahip.

Kendi kendine Logic Pro kayıt programını öğrenen Minogue, Covid-19’un birkaç stüdyo oturumunu sekteye uğratmasından sonra Londra’daki evindeki kendi çapında bir stüdyoda albüm üzerinde çalışma yolunu seçiyor. Bu kayıt deneyiminin de albümün tüm genel hatlarına iyi yansıdığı aşikâr.

Öyle denebilir ki Minogue, kariyerinin son on yılının en keyifli ve güçlü albümüyle dinleyiciyi selamlıyor aynı zamanda da müziğe olan tutkusunun ateşini harlayan müzik türüne de içten bir saygı duruşunda bulunuyor.

Albümün büyüsünü daha açılışla birlikte açığa vuran “Magic”, yüzünüze en ferahın bir tebessüm yerleştirecek “Miss A Thing” ve “Real Groove” hem albümün hem de Minogue’un kariyeri için heyecan verici bir şarkı olan “Say Something”, funk tadıyla öne çıkan “Supernova”, “I Love It” ve “Where Does The DJ Go?”, Bee Gees aromalı nakaratıyla “Last Chance”, Akdeniz sıcağındaki calypso ritimleriyle “Monday Blues”, 80’ler pop sahnesine de yakın temasta bulunan “Dance Floor Darling”, “Unstoppable” ve “Celebrate You” disconun altın çağına saygı duruşu niteliğindeki albümün en pırıltılı anları olarak damakta tatlarını bırakıyorlar.

Rengarenk kariyerine on beş albüm ve birçok hit şarkı sığdıran pop sahnesinin ikonik ismi, kataloğuna ve dolayısıyla da omuzlarına bir yıldız daha iliştirmeyi başarıyor.

Keyifli, yerinde durmayan, disco-pop ruhuna ait ne varsa iliklerine işlemiş ve son dönem dünyanın gidişatına rağmen içinizi kıpırdatacak bir albüm “Disco”.