Guns N’ Roses yeni şarkısı “Hard Skool”u yayımladı.

Şarkı grubun ilk olarak 2008 tarihli albümü “Chinese Democracy” döneminde kaydedilmiş ancak sonunda albüme dahil edilmemiş kayıtlardan biri.

Bu haftanın başlarında, grubun Chicago’daki Wrigley Field’daki gösterileri için ses kontrolü sırasında “Hard Skool”u prova ettiğini bildirilmiş ve şarkının ilk başta “Jackie Chan” dosya adıyla çalışıldığı ortaya çıkmıştı.

Şarkının kısa klipleri daha sonra çevrimiçi olarak yayınlanmış ve Ağustos 2019’da tam versiyonu sızdırılmış. Daha yakın zamanlarda ise grubun kısmen yeniden bir araya gelen klasik kadrosu, şarkıyı Hollywood Palladium’daki Eylül 2019 konseri için prova ederken 2021 yaz turundaki bazı konserlerinin set listesine ekledi ancak henüz performans sergilemedi.

Guns N’ Roses’ın son dönem en old school kaydı olarak dikkat çeken “Hard Skool”, grubun Appetite for Destruction soundunun hala damarlarında gezindiğinin de bir kanıtı oluyor adeta.

Şarkı son aylarda dinleyiciyle paylaşılan ikinci yeni Guns N’ Roses şarkısı oluyor. “Silkworms” adlı daha önce yayımlanmamış bir şarkının elden geçirilmiş bir versiyonu olan “Absurd” adlı başka bir GN’R parçası, grubun bu şarkıyı Boston’daki Fenway Park’taki konserinde ilk kez canlı olarak çalmasından üç gün sonra 6 Ağustos’ta yayımlanmıştı.