Yeni Duran Duran Şarkısına Buyurmaz Mısınız?

80’ler sahnesinin efsanevi new wave rock grubu Duran Duran gelecek albümün çıkış şarkısını paylaştı.

İngiliz topluluk, “Invisible” isimli yeni şarkıyla birlikte altı yıl aradan sonra dinleyiciyle buluşacak albümünü de duyurdu.

22 Ekim’de yayına sürülecek “Future Past” isimli grubun on beşinci stüdyo albümünde Giorgio Moroder, Blur’dan Graham Coxon, Lykke Li ve Mark Ronson gibi isimlerin katkısı dikkat çekiyor.

2015 tarihli “Paper Gods” sonrası kulaklarımıza ulaşacak yeni albümün ortaya çıkış süreci şarkıcı Simon Le Bon’un gruba olası bir EP için iki veya üç parça yazmayı umduğunu söylemesiyle 2018’in sonlarında başlıyor. Dört gün içinde, iki düzineden fazla şarkı hazırlanırken, bir mini albüm için çıkılan yol tam uzunlukta bir albüme dönüşüyor.

Ardından, Giorgio Moroder, DJ Erol Alkan ve hit yapımcı Mark Ronson’un prodüksiyonu ve kayıt sürecine katkı sunan Blur gitaristi Graham Coxon, vokalist Lykke Li, piyanist Mike Garson (David Bowie) ve daha birçok müzisyenin de dokunuşuyla albüm son halini alıyor.

Kurucu üye ve klavyeci Nick Rhodes bir basın açıklamasında yeni şarkıyla ilgili olarak, sesle ilgili mimarinin Duran Duran için her zaman inanılmaz derecede önemli olduğunu söylerken, “Invisible ile heykeli istediğimiz gibi yontmayı gerçekten başardığımızı düşünüyorum” diyor.

Şarkının klibine gelince; aklı, insanların bilişsel ve duygusal süreçlerinden modellenen benzersiz bir hayalperest Huxley adlı yapay bir zekâ tarafından yaratılmış. Bu bakımdan da bir yapay zeka ile sanatçılar arasında türünün ilk işbirliği olarak öne çıkıyor.

Yeni Duran Duran şarkısı “Invisible” ve Daisuke Yokota imzalı bir fotoğrafın yer aldığı albüm kapak görseli hemen burada.

What's your reaction?

tr_TRTurkish