2000’li yılların ortalarından itibaren usul usul kanımıza giren, yerli sahnenin alternatif ve özel seslerinden Ceylan Ertem yeni albümüyle dinleyiciyi bir kez daha selamlıyor.

Çoğu, türkü yorumlarından oluşan “Cahille Sohbeti Kestim” isimli albümünde Ertem; sevginin, kardeşliğin, inancın, direncin, tutkunun sesini yükseltiyor.

Hasan Saltık ve Bülent Forta yani Kalan Müzik ile Ada Müzik’in ortak yapımı olan albümde Ertem, Cenk Erdoğan, Can Güngör ve Çağrı Sertel gibi memleketin çok değerli müzisyen ve aranjörleri ile iş birliği yapıyor.

Ceylan Ertem’in 7. stüdyo albümü olan “Cahille Sohbeti Kestim” içeriğindeki 12 yeniden yorum ile dikkat çekiyor. “Al Fadimem”, “Yaktın Yandırdın Beni”, “Bahçe Duvarından Aştım”, “Fosforlu Cevriyem”, “Gide Gide Bir Söğüde Dayandım” albümden ilk dikkat çeken türkü yorumları oluyor.

Türkü yorumlarıyla birlikte Ahmet Kaya’nın “Herkes Kendi İşine” ve Fikret Kızılıok’un “Gönül” ile “Farketmeden” şarkılarını yorumlayan Ertem, Can Güngör ve Gökhan Türkmen ile Kızılok şarkılarında düetler gerçekleştirirken, Yusuf Taşkın ve Coşkun Karademir albüme mikrofon başı katkısı sunan diğer isimler.

2010 tarihli “Soluk” albümüyle solo kariyerini adımlamaya başlayan Ertem’in, bundan önceki albümü 2018’de çıkan “Seni Senin Gibiler Sevsin” olmuştu.