Bob Dylan sekiz yıl aradan sonra ilk kez yeni şarkı paylaşıyor.

“Murder Most Foul” isimli 17 dakikalık şarkı, 60 yıllık Amerikan popüler tarihini araştırıyor ve 1963’te Başkan John F.Kennedy’nin suikastı etrafında şekilleniyor.

Yeni şarkı, bilhassa 1960’lar ve 70’ler olmak üzere yıllar boyunca kültürel figür ve olaylara çok sayıda gönderme içeriyor. Dylan, Beatles’ın ilk hit şarkılarından “I Want to Hold Your Hand”, Patsy Cline ve Woodstock’un yanı sıra Stevie Nicks ve Eagles’dan Don Henley ve Glenn Frey’e göndermelerde bulunuyor.

Dylan yeni şarkı vesilesiyle dinleyicilerine mesaj göndermeyi de ihmal etmedi; “hayranlarıma ve takipçilerime yıllar boyunca tüm desteğiniz ve sadakatiniz için selamlar. Bu, bir süre önce kaydettiğimiz, ilginç bulabileceğiniz yayınlanmayan bir şarkı. Güvende kalın, dikkatli olun ve Tanrı sizinle olsun”.

Dylan’ın son stüdyo albümü “Tempest” 2012 yılında piyasaya sürülmüştü. O zamandan beri Dylan’ın, “Shadows in the Night” (2015), “Fallen Angels” (2016) ve “Triplicate” (2017) gibi cover şarkıların yer aldığı albümleri yayımlandı.

Dylan ayrıca, devam eden Bootleg serisinin yeni sürümlerini de yayımladı, en son “Johnny Cash: The Bootleg Series Vol. 15” geçen yıl paylaşılmıştı.