Yannis Davy Guibinga’nın yeni serisi siyahın duygularla ilişkisine odaklanıyor

Gabonlu fotoğrafçı Yannis Davy Guibinga, Afrika diasporasındaki kültürlerin ve kimliklerin çeşitliliğini vurgulayan portreleriyle tanınıyor. Alaylı fotoğrafçının çalışmaları genellikle parlak bir şekilde arka plana göre konumlandırılmış ya da sıcak tonlarda süslenmiş temalarla zenginleşiyor.

Ancak Guibinga, The Darkest Color adlı projesinde, renkli çekimlerden uzaklaşarak tamamen siyaha ve onun karanlık, yas ve ölümle olan ilişkisine odaklanıyor. Seri, mat siyah arka planın önüne yerleştirilen ve teni de siyah boyalı iki çıplak modeli merkezine alıyor. Eserler hem rengin hem de sembolizminin olumsuz yönlerini vurgulamayı hedefliyor.

22 yaşındaki fotoğrafçı, şu anda Montreal’deki Marsan Koleji’nde profesyonel fotoğrafçılık okuyor. Onun daha fazla fotoğrafını görmek isterseniz internet sitesi ve Instagram hesabına göz atabilirsiniz.

 

Images from the series "The Darkest Colour, "photographed by Yannis Davy Guibinga, featuring Tania Fines and Madjou Diallo, and with bodypainting by Jean Guy Leclerc. All images via Yannis Davy Guibinga.

kaynak

 

tr_TRTurkish