Yaklaşan Dream Theater Albümden Yeni Şarkı: “Invisible Monster”

Dream Theater gelecek albümün yeni şarkısı “Invisible Monster”ı yayımladı.

Şarkı, grubun 22 Ekim’de dinleyiciyle buluşacak olan “A View from the Top of the World” albümünden duyduğumuz ikinci kayıt oluyor.

Gitarist John Petrucci bir basın açıklamasında şarkıyla ilgili olarak, “Bir sürü materyal yazdıktan sonra yazılmıştı” diyor ve ekliyor, “Müziklerin çoğu süper enerjikti ve tempo açısından iyimserdi. Mike biraz farklı bir şey yapmamızı önerdi. Böylece daha orta tempolu bir şarkı üzerinde çalışmaya başladık.”

Grubun klasik orta tempo şarkılarına tatminkar bir örnek olan “Invisible Monster”, kaygının insanları nasıl rahatsız ettiğine odaklanıyor ve Petrucci şöyle diyor, “Sanki seni yenen görünmez bir canavar var,” dedi. “Görmüyorsun, ama her zaman seni rahatsız ediyor.”

Yedi şarkının yer aldığı yeni albüm “A View from the Top of the World”, 2019 tarihli “Distance Over Time” albümünü desteklemek için çıkılan 2020 turunun ertelenmesinin ardından grubun New York’taki kendi “DTHQ” stüdyosunda kaydedildi.

Albüm, Petrucci tarafından üretildi ve ayrıca ek prodüksiyon sağlayan James “Jimmy T” Meslin tarafından tasarlandı. Andy Sneap kayıtlarda miksaj ve mastering dokunuşlarını yaptı.

Dream Theater ayrıca albümün yapımına ilişkin üç bölümlük bir belgesel dizisi yayımlıyor. İlk bölüm şimdi yeni şarkı “Invisible Monster” ile eş zamanlı olarak paylaşılıyor ve hayranları DTHQ’da perde arkasına götürüyor.

Kapak grup fotoğrafı: Mark Maryanovich

tr_TRTurkish