Wilbur Smith’ten İntikamla Yoğrulmuş Büyük Bir Mücadele: Yırtıcı (Predator)

Nehir Tanrısı, Yedinci Papirüs, Altın Aslan, Avcının Kaderi, 11. Yazıt gibi pek çok kıymetli esere imza atan ve kitapları farklı dillere çevrilen yazar Wilbur Smith ile gazeteci yazar Tom Cain’in kaleme aldığı Yırtıcı (Predator) Altın Kitaplar etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Wilbur Smith’in yeni kitabı Yırtıcı’da eşinin ölümüne sebep olan iki kişiden birinin cezasını kendi elleriyle veren Hector Cross, psikopat ruhlu bir cani olan Johnny Congo’yu sevgilisinin zoruyla adalete teslim eder. Daha önce olaylı bir şekilde hapishaneden kaçan ve tekrar firar etmek için fırsat kollayan Congo idam sırası beklemektedir.

Karısının katilleriyle hesaplaştıktan sonra inzivaya çekilen Cross, Atlantik’in ortasındaki petrol tankerini, bölgedeki terör saldırılarından korumak için tekrar harekete geçer. Zira dünyaca ünlü, güçlü şirketinin güvenebileceği tek kişi odur. Duygusal ve fiziksel sınırlarını sonuna kadar zorlayan bu görev, intikamla yoğrulmuş büyük bir mücadeleye dönüşürken Cross, sahip olduğu ne varsa ortaya koymak zorundadır. Bir kez daha atıldığı riskli bir macerada avını tuzağa düşürene kadar durmayacaktır. Çünkü Hector Cross tam bir Yırtıcı’dır.

“Zekice kurgulanmış çok yönlü bir roman…”

Nelson DeMille

Türkçesi: Doğanay Banu Pinter

Sayfa Sayısı: 416

Dağıtım Tarihi: 20.09.2021

Wilbur Smith Hakkında

1933 yılında Zambiya’da doğan Wilbur Smith, bugüne dek otuz beşten fazla kitap kaleme almıştır. Kitapları birçok dile çevrilmiş, milyonlar satmıştır. Bilhassa Courtney serisiyle dünya çapında ün edinen Smith, karısı Mokhiniso ile Londra’da yaşamaktadır.