“We Are The World” Bu Defa Koronavirüs Salgını İçin Gündemde

Lionel Richie, koronavirüsle mücadelede maddi kaynak yaratmak için “We Are The World”un yeni bir versiyonunu kaydetmeyi düşündüğünü söyledi.

Şarkının 35. yıl dönümünü öne çıkarmayı düşünmediklerini ancak şimdi koronavirüs pandemisinin mesajını çok açık bir şekilde verdiğine inandığını söyleyen Richie,

Tekrar “o insanlar” ve “o insanlar”a geri döndük. Kendinizi “o insanlar” derken bulursanız, doğru düşünmezsiniz. “Çin’de, Avrupa’da olanlar buraya da geldi. Yani eğer kardeşlerimizi oradan kurtarmazsak, eve gelecek, hepimiz beraberiz” sözleriyle adeta birlikte hareket edip, birlikte hissetmenin önemini vurguluyor.

Michael Jackson ve Lionel Richie’nin birlikte yazdıkları Stevie Wonder, Paul Simon, Tina Turner, Kenny Rogers, Billy Joel, Diana Ross, Al Jurreau, Dionne Warwick, Bruce Springsteen, Cyndi Lauper, Bob Dylan ve Ray Charles’ın aralarında bulunduğu görkemli bir kadronun oluşturduğu “USA For Africa”nın seslendirdiği 1985 tarihli şarkı, Afrika’ya insani yardım amacıyla 63 milyon dolardan fazla para toplamıştı.

Şarkının yeni versiyonuyla ilgili proje gerçekleşir mi veya girişimler ne zaman başlar bilinmez ancak Richie, şu anda evde olduğunu ve ailesi ile kendini izole ettiğini belirtiyor.

https://www.youtube.com/watch?v=M9BNoNFKCBI
tr_TRTurkish