Vimeo’nun En İyi 10 Videosu

Vimeo, 2005 başından beri yayınlandığı 10 bin video arasından personelinin seçtiği en iyi 10 video listesini 7 Ocak’ta açıklayacak. Projeye, işleyişine uygun olarak “Staff Pick” adı verildi.

Neredeyse anıtsal bir koleksiyona sahip platform, bu duruma saygı niteliğinde bir incelikle videolar arasından en iyilerini seçti. Staff Pick sıralaması, beğeni sayılarından yola çıkarak yapılan değerlendirme ile oluşturuldu.

Adaletli olması amacıyla, Vimeo, “beğeni” dönemi öncesi videoları için de bir “iyi niyet” sistemi yarattı. Vimeo, bu durumu şöyle özetliyor;

“Önce, “like” sisteminin Vimeo topluluğu için ne anlama geldiğine karar vermeliyiz. Çünkü dürüst olmak gerekirse, sırf izlenmeye sayılarıyla karar vermek bize adaletli gelmedi. Bu yüzden biz 17 Kasım 2005’e geri döndük, “beğeni” butonunun doğum gününe, sadece Vimeo’da da değil, tüm internette”.

Menüde Rick Mereki’nin dünya turu var, dağlarda nefes aldıran zaman atlamalı bir video ve uzun mesafe romantizminin güzelce bölünmüş ekran masalı. İşte Vimeo personelinin seçtiği en iyi 10 video:

tr_TRTurkish