Ursula K. Le Guin‘in vefatından kısa bir süre öncesine kadar uyarlamanın genel hatları üzerinde çalışmaya başladığı Anlatış‘ın beyaz perdeye geleceği, yapım şirketi Bayview Films tarafından doğrulandı.

Uyarlamanın senaryosunu, 2017 Haziran ayında vizyona giren 20 Weeks filmi ile yıldızı parlayan Leena Pendharkar kaleme alırken, yönetmen koltuğunda da yine kendisi bulunuyor. Başrolde ise Battlestar Galactica ve Star Trek: Discovery’den tanınan Rekha Sharma yer alacak.

Pendharkar, proje hakkında The Hollywood Reporter’a şu sözleri söyledi:

“Bilim kurgunun en saygın eserlerinden birini beyaz perdeye taşıyacak olmaktan onur duyuyorum, özellikle de güçlü kadın seslerine ihtiyaç duyduğumuz şu zamanlarda. Anlatış, teknolojinin işgal ettiği bir kültürün içinde yolunu bulmaya çalışan bir kadının, insancıl hikayesini anlatıyor.”

2018 yılı içerisinde çekimlerinin başlaması beklenen filmin, 2019’da vizyona girmesi planlanıyor.

“Karanlığın Sol Eli” ve “Sürgün Gezegeni” gibi unutulmaz kitapların dahil olduğu “Hainli Döngüsü”nün özenli bir parçası olan “Anlatış”, 1974’te yayımlanan “Mülksüzler”in ardından Le Guin’in yazdığı ilk Ekumen ve şimdilik, yazarın kaleminden çıkmış son bilimkurgu romanı.

fotoğraf: Jill Krementz, tüm hakları saklıdır. 

ilerihaber.org