En İyi Arkadaşım Evleniyor’un yakışıklısı ve Friends dizisinin Gavin Mitchell’ı  Dermot Mulroney aynı zamanda çok iyi çello çalıyor.

Dermot Mulroney, doksanlarda herkesin en sevdiği bir romantik komedi aktörü olarak akıllarda. 2006’da Görevimiz Tehlike 3’te aynı zamanda bir çellist olarak da filmin müziklerine katkıda bulundu.

Ayrıca Ormanda Mozart’ta dünyaca ünlü çellist Andrew Walsh’u canlandırdı, Boston Pops orkestrasıyla çaldı ve Michael Giacchino’nun Rogue One: Bir Star Wars Hikâyesi müziklerinde de adı var.

“Bölümün arka planındaki 11. çellisti duyabiliyorsanız, o benim.”

Dermot Mulroney played the cello in US drama series 'Pure Genius'

Getty

Mulroney ve Giacchino, Giacchino’nun yönettiği ve Mulroney’in oynadığı 2005 romantik komedisi Family Stone’un galasında bir araya geldi ve ünlü besteci, Mulroney’in yeteneğini keşfettiğinde onu Rogue One: Bir Star Wars Hikâyesi filminin müziklerinde yer alması için davet etti. Mulroney, Görevimiz Tehlike – Hayalet Protokolü ve Bilinmezliğe Doğru Star Trek dahil olmak üzere o zamandan beri neredeyse tüm filmlerde çaldı.

Yedi yaşından beri çello çalan 52 yaşındaki oyuncu, ABD Ulusal Senfoni Orkestrası’nda genç yetenek olarak çaldı ve birçok solo yarışma kazandı. Üniversitedeyken Kuzeybatı Üniversitesi orkestrasıyla çalmaya devam etti. Oyunculuk kariyeri başladıktan sonra çello arka planda kald ama Mulroney müzikal köklerine döndü.

Oyuncu duygularını, “Çello ile havalı olmam 45 yıl sürdü” dedi. “Bu şeyi okul otobüsünde taşımak çok zor… ama şimdi, bugün sahnedeyim, şimdi havalı,” diye ifade ediyor.

classicfm.com