Philadelphia merkezli fotoğrafçı ve kameraman Bruce W. Berry Jr., yeni zaman atlamalı videosu The World Below’da, Uluslararası Uzay İstasyonu’ndan (ISS) gelen görüntüleri bir araya getiriyor. Berry, günümüzde popüler dron manzaralarıyla yapılanlara benzer kısa filmi oluşturmak için NASA’nın yayınladığı halka açık içeriği kullandı.

Film, zengin dokulu ve soyutlanmış topografyayı, insanların gezegen üzerindeki güçlü etkisini göstermek amacıyla yoğun parlak ışık ağlarıyla karşılaştırıyor. Tüm video ve hızlandırılmış diziler, ISS’de bulunan astronotlar tarafından kaydedildi. Berry, daha sonra bu görüntüleri düzenledi, rengini derecelendirdi, filtreledi ve final filminin kusursuz kalitesini elde etmek için görüntüleri sabitledi. Videodaki görüntülerin konumlarının özelliklerini öğrenmek istiyorsanız, film yapımcısı gereken bilgileri video notlarında en iyi şekilde listelemiş.

Berry, 2013’te de benzer bir video hazırladı, ancak o günden bu yana mevcut olan içeriğin zenginleşmesi nedeniyle yeni bir sürüm oluşturmaya karar verdi. ISS her gün dünya çapında yeni görüntüler için bol miktarda fırsat sunuyor. Berry’nin fotoğraf portföyünden daha fazlasını Vimeo kanalında izleyebilirsiniz.

The World Below: Time-Lapse | Earth 2 from Bruce W. Berry Jr on Vimeo.