Geçen yıl, Lilium Jet ilk uçuşunu yaptı. Küçük elektrikli hava taksisi üreticisi, herkesin her yere uçabileceği bir geleceğe inanıyor. Lilium kentin çatılarını küçük ortak havaalanlarına dönüştürmeyi planlıyor.

Lilium Jet, dünyanın ilk elektrikli dikey kalkış ve iniş yapan jeti. 300 km menzile sahip, beş kişiye kadar yolcu alabiliyor ve saatte 300 km’ye kadar gürültü çıkarmadan ve sıfır emisyonla seyahat edebiliyor. Lilium, bu seyahat, araba sürmekle aynı maliyette sunmayı amaçlıyor. Jeti kendiniz satın almak zorunda değilsiniz.

Lillium, 2025’te jetlerin kullanabilmesini sağlayacak sürüş başına bir ödeme sistemi sunacak.
Birçok eski kurgu yapımda, uçan arabalarla, zeplinlerle, uçaklarla ve diğer nesnelerle dolu bir gökyüzünün hayal edildiğini hepimiz biliyoruz. Lilium ile geçmişte hayal edilen gelecek nihayet geliyor. İstediğimiz zaman, istediğimiz yere uçabileceği bir gelecek vizyonu söz konusu.
Lilium, 2025’te talebe bağlı olarak hava taksi servisini temel alan bir uygulamayı başlatacak.

Metropoller, banliyöler ve küçük kasabalar arasında gidip gelmek de daha kolay olacak.
Herhangi biri uçuş hizmetinden yararlanabileceği için, şehirdeki çatı katları için şaşırtıcı bir yeni kullanım alanı olabilir. Lilium, dünyadaki şehirlerin belli başlı bölgelerinde, uçuşları yakalayabileceğiniz çok sayıda Lilum Pads ağı hayal ediyor. Toplu taşımaya alternatif olarak yakındaki bir çatıya uçabilirsiniz. Menzil uzarsa, Lilium, Seul’den Jeju’ya, Sidney’den Melbourne’e, Londra’dan Dublin’e ve LA’den San Francisco’ya popüler kısa hava yollarını sıfır emisyon rotalarına dönüştürmeyi hedefliyor.