Türk DJ İkilisi Bangoverz‘dan Yeni Tekli “MAZE”

2000’li yılların başında Manga grubuyla müzikseverlerin ilk kez karşısına çıkmış Efe Yılmaz ve İstanbul’un yükselen yeteneklerinden Mert Zeybekci’den oluşan DJ/prodüktür ikilisi Bangoverz, 2022’yi heyecan verici yeni teklileriyle güçlü kapatıyor. 2020’de kurulan taze oluşum, kendilerine has “baby techno” ismini verdikleri genrelarıyla Türkiye’deki iddialı isimlerden olmaya aday.

Dans müziğin özellikle house ve techno kategorilerinde şu ana kadar beş single çıkarmış genç oluşum, bir kez daha eşsiz ve detaycı elektronik kompozisyonlarıyla vizyonlarını kanıtlıyor. “Maze”, GRGDN Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda dinleyiciyle buluştu.

2022’nin mayıs ayında ilk teklileri “Hard Reality”yi yayımlayarak sektöre iddialı bir giriş yapan Bangoverz, birbiri ardına yayımladıkları “Come Inside”, “Take a Ride”, “Stay Strong” ve “Affections” parçalarıyla emin adımlarla büyümeye devam ettiler. İçinde bulundukları müzik türünün Daft Punk gibi efsanelerinden esinlenerek yarattıkları maskeli personalar ve canlı performanslarındaki büyüleyici fon görselleri de yaratıcılıklarıyla hızlıca yükselmelerine katkıda bulundu. İsmi Türkçede “labirent” olarak çevrilebilecek yeni şarkılarınınsa ağır bası, nevrotik synthesizer melodileri ve baskın vokal sample’ları, bir labirentte kısılıp kalmanın hem boğuculuğunu hem de sürükleyiciliğini temsil edercesine tınlıyor. Besteyle ilgili Bangoverz, şöyle diyor:

“Hayatta bazen geldiğimiz nokta, bir labirentte olma hissi yaratabiliyor: nasıl çıkacağımızı veya istediğimiz yere varacağımızı çözmeye çalışırken, mantığımıza, alışkanlıklarımıza, hesaplarımıza başvurmaya meyilli oluyoruz. Fakat aslında bu daha düşünür kısmımız tarafından yönlendirilmeyip kalbimize güvendiğimizde istediklerimizi elde edebiliyoruz. Maze, algımızı değil duygularımızı dinlemekle ilgili.”

Amerika’da izlediği bir DJ performansı sonrasında turntable tekniğine ve sesine âşık olan Efe Yılmaz, 1999 yılında çoktan elektro alanında müzik yapmaya ve radyo DJ’liğine başlamıştı. Manga’nın tüm dünyada çeşitli performanslar icra ettiği, 2010’da ülkemize Eurovision ikinciliği getirdiği, MTV EMA ödülüne layık görüldüğü ve yaklaşık 200 bin fiziksel albüm sattığı ilk dört albüm sürecinde grupta bulundu.

Gençlik yıllarından beri müzik dünyasının her alanında bulunmuş Mert Zeybekci, İstanbul elektronik gece hayatının yükselişinin öncesinde bile house ve tekno müziğe derin bir sevgi duymuş zamanla Türkiye’de elektronik müziğin ufkunu açmayı tutkusu haline getirmiştir.

“Maze”, GRGDN Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda yayında.

What's your reaction?

tr_TRTurkish