Thrash Metal’in Görkemli Kanatları: Overkill Bir Kez Daha Türkiye’de

Thrash metal sahnesinin dev topluluğu OVERKILL üç ayaklı bir konser serisi için bir kez daha Türkiye hava sahasında esmeye hazırlanıyor.

Temelleri 80’lerin başına dayanan ve isimini Motörhead’in “OverKill“ şarkısından alan New Jersey’li topluluk, 1985 yılında yayımladıkları “Feel The Fire” ve  sonrasında peş peşe çıkardıkları “Taking Over” ve “Under The Influence” albümleri ile kısa sürede tüm dünyaya OVERKILL ismini öğretti.

1989 tarihli “Years of Decay” ve  1991’de yayımlanan “Horrorscope” albümleri ise OVERKILL’ın Thrash Metal zirvesindeki yerini perçinledi.

Aktif olduğu kadar üretken de olan ve 34 yıllık kariyerine 19 albüm sığdırırken aynı zamanda bu süre zarfında tüm dünyayı turlayan grup, ilki 20 yıl önce 1999’da olmak üzere, ülkemize daha önce 5 kere geldi.

OVERKILL, geçtiğimiz Şubat sonu yayımlanan yeni albümü “Wings of War”un Avrupa turnesi kapsamında İstanbul, İzmir ve Ankara izleyicisiyle buluşuyor.

26 Eylül Perşembe İstanbul KüçükÇiftlik Park, 27 Eylül Cuma İzmir Sold Out Performance Hall ve 28 Eylül Cumartesi Ankara Milyon Performance Hall’da, Hammer Müzik ve Vera Müzik organizasyonuyla gerçekleşecek konserler metalseverleri Thrash Metal’in görkemli kanatlarıyla çıkılacak unutulmaz performanslara davet ediyor.

Resim
tr_TRTurkish