Her daim hayatımızın bir parçası olmayı başaran, müzik sahnesinin yaşayan efsanelerinden The Rolling Stones, yaşanan küresel salgın günlerinde sürpriz yaparak yeni bir şarkı paylaşmayı ihmal etmiyor.

Yeni şarkı “Living in a Ghost Town”, isminin çağrıştırdığı gibi boş meydanlar, kimsesiz sokaklar, yalnız şehirler ve hayalet kasabaların fon oluşturduğu günümüz koşulları ve ruh hâllerine âdeta tercüman olurken, grubun sekiz yıl aradan sonra paylaştığı ilk şarkı olmasıyla da ayrıca öneme sahip.

Mick Jagger’a göre, o ve gitarist Keith Richards, şarkıyı bir yıl önce yapımcı Don Was ile üzerinde çalıştıkları yeni albüm için yazmaya başlamışlar. İçinde yaşadığımız zamanlarda yankı bulacağını düşünen grup, kişisel izolasyon günlerinde şarkıyı bitirdi ve şimdi dünya çapında yayına sürdü.

The Rolling Stones hala yeni bir albüm çıkarmayı planlıyor ve karantina günlerini yeni şarkılar yazarak değerlendiriyor. Beş ya da altı şarkılarının daha olduğunu söyleyen Keith Richards. “Açıkçası şu anda daha fazla şarkı yazmaktan başka yapacak bir şeyimiz yok, değil mi?” diyor.

Jagger ise “Sadece iyi bir albüm olmasını istemiyorum, harika olmasını da istiyorum” derken “Kendim için çok katıyım. Bir şey yazarsam ya da Keith Richards veya başka biriyle bir şey yazarsam, harika olur. Sadece iyi olamaz” sözleriyle âdeta üretkenlik konusundaki motivasyonunu ortaya koyuyor.

Topluluk, Koronavirüs salgını nedeniyle “No Filter” Kuzey Amerika yaz turnesini erteledi. Geçen hafta sonu ise Lady Gaga’nın küratörlüğünde düzenlenen “Together At Home” başlıklı COVID-19 yardım konseri için “You Can’t Always Get What You Want” şarkısını seslendirdi.

Grubun son uzun metrajlı albümü “A Bigger Bang”, 2005’in Eylül başında piyasaya sürülmüş, blues coverlarından oluşan “Blue & Lonesome” ise 2016’nın Aralık ayında dinleyiciyle buluşmuştu.