The Rolling Stones Yeniden Yollarda

Yıllara meydan okumak tabirinin canlı kanıtı The Rolling Stones yeniden yollara düşmeye hazırlanıyor.

Topluluğun, “No Filter” başlığıyla tanıtımı yapılan Kuzey Amerika turnesi, 8 Mayıs’ta San Diego’da başlayıp 9 Temmuz’da Atlanta’da sona erene kadar on beş ayaktan oluşan stadyum konserlerini kapsıyor.

Duyuruyu sosyal medya hesabından, “Provalarda her buluştuğumuzda, bir şekerci dükkanındaki çocuklar gibiyiz. Hadi kafes kapısını açalım ve başlayalım!” sözleriyle paylaşan topluluğun, heyecanından hiçbir şey kaybetmediği açık.

Keith Richards, “Geçen yaz yolda en iyi zamanımızı geçirdik ve tekrar yapmaya hazırız!” derken Mick Jagger ise, “Kuzey Amerika’ya dönmek ve dünyanın en büyük ve en iyi kalabalıklarından bazılarına çalmak her zaman bir zevktir!” ifadesiyle âdeta grubun motivasyonunun altını çiziyor.

Topluluk, Kasım 2018’deki Kuzey Amerika No Filter turunun ilk ayağını, Mick Jagger’ın tıbbi nedenlerle tur yapamayacağının bildirilmesinden önce duyurmuştu. Jagger’ın kalp ameliyatından başarıyla çıkmasından sonra ise ertelenen tarihler 2019 Temmuz’da gerçekleşmişti.

Grubun son uzun metrajlı albümü “A Bigger Bang”, 2005’in Eylül başında piyasaya sürülmüş, blues coverlarından oluşan “Blue & Lonesome” ise 2016’nın Aralık ayında dinleyiciyle buluşmuştu.

Kapak Fotoğrafı: Shirlaine Forrest

Loudersound.com

tr_TRTurkish