The Pretty Reckless, yakında çıkacak albümleri “Death by Rock and Roll”dan yeni bir single paylaştı.

“And So It Went” isimli şarkı, Rage Against the Machine’den gitar üstadı Tom Morello’nun konuk olmasıyla da ayrı bir önem arz ediyor.

Şarkıcı Taylor Momsen bir basın açıklamasında şarkı için “Dünya öyle bir iç karışıklık içinde ki, And So It Went” temelde bu vizyondan geliyor” diyor ve ekliyor, “bir şarkı yazarı olarak müziği etrafımda gördüklerimi gözlemlemek ve iletmek için kullanıyorum. Bu şarkı, Tom Morello’nun gitarıyla ses dalgalarına katılması ve parçalanması için mükemmel bir fırtına gibiydi. Eşsiz ve tanımlayıcı sesini şarkıya katması bir zevkten daha fazlasıydı.”

Orta bölümünde Morello’nun alamet-i farikası müthiş bir solo ile öne çıkan şarkı, nakaratta Momsen’e bir çocuk korosunun eşlik etmesiyle sonlanıyor.

Başlangıçta 2020’de piyasaya sürülmesi düşünülen ancak birçok yapım gibi salgın nedeniyle ertelenen albüm, grubun dördüncü albümü olurken, 2016’daki “Who You Selling For” sonrası yeni The Pretty Reckless şarkılarına ev sahipliği yapıyor.

12 Şubat’ta dinleyiciyle buluşacak albümden şu ana dek, albümün isim şarkısı “Death by Rock and Roll” ve “25” isimli şarkılar kulaklarımıza ulaşmıştı.