The Laughing Chimes’den Cadılar Bayramı İçin İki Yeni Kasvetli Şarkı

Ohio’dan post-punk grubu The Laughing Chimes, Cadılar Bayramı için iki yeni şarkı paylaştı. “A Promise To Keep” ve “Ballerina Out Of Control” isimli şarkılar Slumberland Records aracılığıyla dinleyiciyle buluştu.

En yeni The Laughing Chimes single’ı “A Promise To Keep”, grubun artık aşina olduğumuz jangle-pop sound’unu, Güney Gotik rock’ın (Fables dönemi REM veya ikinci Pylon albümünü düşünün) çiçekleri ve yansımalarının yanı sıra 70’lerin sonundaki İngiliz post-punk atalarının iddialı ihtişamıyla genişletiyor.

“A Promise To Keep”, söz yazarı Evan Seurkamp’ın ABD, Appalachia bölgesinin sayısız terk edilmiş kasabasına dair vizyonunu, derinden gelen vokal şiirselliği, uçuşan gitarları ve yeni grup üyesi Avery Bookman’ın lirik basıyla harmanlayarak çürüyen evler ve mehtaplı tarlaların unutulmaz bir marşına dönüştürüyor.

“B yüzünde” 80’lerin jangle/dream-pop grubu The Ocean Blue’nun derin bir parçası olan ve Seurkamp kardeşler üzerinde biçimlendirici bir etkisi bulunan “Ballerina Out of Control” şarkısının grup versiyonu yer alıyor. The Laughing Chimes’ın versiyonu, “A Promise To Keep”in karanlık sürüşünü mükemmel bir şekilde tamamlayan melankolik bir acıyı çağrıştırıyor.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish