The Killers “Pressure Machine” İsimli Yeni Albümünü Duyurdu

The Killers önümüzdeki ay yeni albümüyle geri dönüyor.

13 Ağustos’ta Island Records aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak “Pressure Machine” isimli albüm, grubun bugüne kadarki yedinci stüdyo albümü olurken, bir önceki “Imploding the Mirage”den bir yıl sonra geliyor.

The Killers, geçtiğimiz Ağustos ayında yayımlanan “Imploding the Mirage”ın ardından yerinde durmadı ve Brandon Flowers ile ortakları bir sonraki albüm üzerinde çalışmak için stüdyoda aldı soluğu.

Albümün son on beş ayın olaylarından büyük ölçüde etkilendiği söyleniyor ki Flowers yaptığı açıklamada, “uzun zamandır ilk defa sessizlikle karşı karşıya kaldım” diyor ve ekliyor, “Ve bu sessizlikten, normalde çok sessiz olacak ve tipik Killers kayıtlarının gürültüsünde boğulacak şarkılarla dolu bu plak çiçek açmaya başladı.

Albümün basın bültenlerinde de “Pressure Machine”, Flowers’ın memleketi Nephi, Utah’tan “insanların anılarına ve hikayelerine dayanan daha sessiz, karakter çalışmasına dayalı bir albüm” olarak tanımlanıyor.

Davulcu Ronnie Vannucci Jr. şöyle açıklıyor, “Brandon’ın çocukken Nephi’ye taşınmasını ve bir hiçliğin ortasında sıkışıp kalmayı tartışıyorduk. Ve COVID-19 sırasında hepimiz bir hiçliğin ortasındaymışız gibi hissetmeye başladık.”

Flowers şunları ekliyor: “Başa çıkmadığım bu kederi keşfettim, Nefi’de geçirdiğim zamana dair pek çok anım hassas. Ama korkuya ya da büyük üzüntüye bağlı olanlar duygusal olarak yüklüydü. Şimdi grubu kurduğumuzdan daha fazla anlayışa sahibim ve umarım büyüdüğüm bu küçük kasabadaki bu hikayelerin ve bu hayatların hakkını verebilmişimdir.”

Kapak grup fotoğrafı: Danny Clinch

tr_TRTurkish