The Flaming Lips Kalabalığın Dev Baloncuklar İçinde Olduğu Bir Konser Planlıyor

The Flaming Lips’in canlı şovları uzun zamandır dev baloncuklarla eşanlamlıydı, ancak koronavirüs onları işleri iyiden iyiye bir sonraki seviyeye taşımaya zorluyor gibi görünüyor.

Hatta son zamanlarda, sadece solist Wayne Coyne’in dev, şişirilebilir bir hamster balonunda yuvarlanması yerine, grubun her üyesinin ve izleyicinin balonlarda olduğu küçük çaplı denemeler de yaptılar.

Bu uygulamayı Fallon ve Colbert gibi TV programlarında gerçekleştiren grup, şimdi bunu gerçek bir müzik mekânında yapmaya çalışıyor.

Yeni bir söyleşide, eğlenceli bir ticari ürün olarak başlayan bir kavramın çok gerçek bir olasılığa dönüştüğünü söyleyen Wayne Coyne, “Evet, bu uzay balonlarının her birinde üç kişinin olduğu ve çaldığımız gerçek bir gösteri yapmaya hazırlanıyoruz,” derken “gecede iki gösteri yapıp her seferinde büyük bir izleyici kitlesi edinebileceğimizi düşünüyoruz” diye ekliyor.

Plan, balon gösterisini The Flaming Lips’in Oklahoma City memleketinde düzenlemek. Bir dizi Instagram gönderisinin de ortaya koyduğu gibi, grup zaten açıklanmayan bir mekânda lojistik çalışma yolunda ilerliyor.

Wayne şunları söylüyor, “Şu anda bulunduğumuz yer neredeyse 4.000 kişiyi barındırıyor, ancak yalnızca yüz uzay baloncuğu sığıyor“.

Coyne, uzay balonlarıyla ilgili yıllara dayanan deneyimiyle, insanların bütün bir konseri tek bir balonda geçirebileceklerinden emin olduğunu söylerken: “Çok fazla hava barındırıyor. Demek istediğim, orada uzunca bir süre kalabilirsiniz. İnsanların bunun bir mekanizma olarak ne olduğunu tam olarak anladıklarını sanmıyorum. Ama onlarla o kadar uzun süredir uğraşıyoruz ki, işe yarayacağını ve nasıl çalışabileceğini biliyoruz.

Aşağıda, Coyne’un denemelerden paylaştığı bazı kamera arkası görüntülerine, ardından grubun “Race For the Prize” Colbert performansıyla Flaming Lips balon gösterisinin nasıl görünebileceğine dair küçük bir örnek izleyin.

https://www.instagram.com/p/CF5dxp2pAnC/?utm_source=ig_web_copy_link
https://www.instagram.com/p/CEvOSlxJXiJ/?utm_source=ig_web_copy_link
https://www.youtube.com/watch?v=YUCzn_eMFF4&feature=emb_title

Consequenceofsound.net

tr_TRTurkish