The Allman Brothers Band 50. Yıl Dönümü Konseri

60’lı yılların sonlarında ABD’den başlayarak dönemin en mühim blues rock topluluklarından biri olan The Allman Brothers Band’in hayattaki üyeleri grubun 50. yıl dönümü konseri için yeniden bir araya geliyor.

Gitaristler Warren Haynes ve Derek Trucks, davulcu Jaimoe Johanson, basçı Oteil Burbridge ve perküsyonist Marc Quinones, beş yıldan fazla bir süre sonra ilk kez sahneyi paylaşacaklar.

10 Mart 2020’de Madison Square Garden’da gerçekleştirilecek bu özel performans, grubun 28 Ekim 2014’te New York’taki Beacon Tiyatrosu konseri ve aynı zamanda da kurucu üyeler Gregg Allman ve Butch Trucks’ın hayatını kaybetmesinden üç yıl sonraki ilk performansı olacak.

Açıklamaya göre, bu özel gecenin gelirlerin bir kısmı, 1970-1973 yılları arasında grubun evi olan ve şimdi resmi müzesi olarak hizmet veren Georgia’nın Macon kentindeki ‘The Big House’ yararına kullanılacak.

Aşağıda topluluğun, 10 Ocak 2014 tarihinde, Atlanta Fox Theatre’da düzenlenen ve yönetmenliğini Don Was’ın yaptığı, CD/DVD ve Blu-Ray olarak da yayımlanan “All My Friends – Celebrating The Songs And Voice of Gregg Allman” başlıklı, Gregg Allman’a saygı konserinden “Whipping Post” performansına göz atabilirsiniz.

tr_TRTurkish