‘Tales by Light” Sezon 3: Risk Altındaki Kişileri ve Yerleri Korumak İçin Fotoğrafları Kullanma

Canon sponsorluğundaki belgesel dizisi Tales by Light, şimdi Netflix’te popüler bir proje ve üçüncü sezonu, 26 Ağustos’ta yayınlanacak. Bu son sezon, dünyanın en güzel ve savunmasız insan ve yerlerinin bazılarını koruma temasına odaklanan üç bölüm karşımıza çıkıyor: çocuklar, okyanus ve Avustralya yerli kültürü.

İlk bölümde, UNICEF fotoğrafçısı Simon Lister, UNICEF’in iyi niyet elçisi Orlando Bloom’la Dhaka, Bangladeş’i ziyaret ediyor. Lister, banliyö hattındaki gecekondu mahallelerinde yaşayan ve hayatta kalmak için çalışması gereken 1,4 milyon çocuğun hayatını gözler önüne seriyor.

İkinci bölümde, dünya üzerindeki doğal yaşam alanlarını korumak için acilen çalışılması gerektiğini gösteren deniz yaşamı üzerindeki insani etkiyi belgelemek için Meksika’daki Isla Majeures’e ve Endonezya’daki Raja Ampat’a den Shawn Henrichs’i izliyoruz.

Üçüncü ve son bölümde, on binlerce yıllık hikayeler ve kültürle gelişen toplulukları ve manzaraları belgelemek için Aborjinleri ziyaret eden film yapımcısı ve fotoğrafçı Dylan River çalışmalarını anlatıyor.

petapixel.com

 

tr_TRTurkish