Taha Gürbüz’ün Gelecek Albümünden Beşinci Single “Gelmezsin ki” Yayında

Müzikseverlerin bağımsız müzik sahnesinden tanıdığı Taha Gürbüz’ün, önümüzdeki aylarda yayımlayacağı albümünden “Gelmezsin ki” adını verdiği beşinci teklisi 13 Ocak Cuma günü tüm dijital platformlarda dinleyicilerle buluştu. Şarkının klibi ise çok yakında Taha Gürbüz’ün YouTube kanalından izlenebilecek.

Taha Gürbüz, “Gelmezsin ki” adını verdiği, ilk olarak 15 yıl önce yazıp bestelediği şarkısında biten bir ilişkinin ardından ayrılığın hissettirdiği hüznü ve yalnızlığı konu alıyor. Bağımsız müzisyen, duygusunu sade sözlerle dile getirdiği, müzikal olarak da bir hikayesi olan “Gelmezsin ki” isimli şarkısını “bir odada tek bir gitarla başlayan, giderek katmanlanan ve nihayetinde tek bir trompetle sona eren bir aşk şarkısı” sözleriyle tanımlıyor.

Sözü, müziği Taha Gürbüz’e düzenlemesi ise Taha Gürbüz ve Alpay Vural’a ait olan, tüm kayıtları müzisyenin home stüdyosu ve Müzikal İşler Stüdyosu’nda tamamlanan “Gelmezsin ki”nin mix ve mastering’ini Pinhani grubundan tanıdığımız Eray Polat üstlendi. Albümün beşinci teklisi “Gelmezsin ki”nin fotoğraf çekimlerini ise fotoğraf sanatçısı Ali Kaleli gerçekleştirdi. Şarkının Umut Can Sevindik yönetmenliğinde çekilen klibi de sanatçının YouTube kanalında müzikseverlerle buluşacak.

Taha Gürbüz, 2017 yılında ilk solo albümü “Manyak”ın ardından, 2018 yılından beri yayımladığı EP ve teklileri müzikseverlerin beğenisine sunuyor.

tr_TRTurkish