Sakin su ve meraklı ördek ve kuğularla göz göze gelerek bir gölette su seviyesinin altında bisiklet sürdüğünüzü hayal edin. Yenilikçi “Cycling through Water’ ekibi bu hayali gerçek yaptı.

Belçika, Limburg’da bulunan parkur, doğaya yakın olabildikleri sakin ve güzel De Wijers rezerviyle ziyaretçilerini olağanüstü bir yolculuğa çıkarıyor. Parkurun en iyi tarafı da ziyaretçilerin eve ıslak bir giysiyle dönmek zorunda kalmamaları.

Kentte bisiklet turizmini artırma çabasının bir parçası olarak 2016 yılında su seviyesinde bir bisiklet yolu açıldı. Rezervin keşfedilmesi zordu, bu yüzden son yirmi yıl boyunca Limburg bölgesi genelinde bisiklet yolları geliştirerek turistler ve bisiklet tutkunları için çekici bir yer haline getirildi. Çarpıcı doğa rezervi 19. yüzyıldan kalma bir kale de dahil olmak üzere eşsiz bir gölet, park ve tarihi bina manzarasına sahip. Projeyle birlikte alandaki su kalitesi arttı, amfibi sayısı çoğaldı ve turizmdeki büyüme, rezervdeki doğa koruma projeleri için daha fazla finansman sağladı.

650 fit uzunluğa ve 5 fit derinliğe kadar olan yol, etraftaki doğal manzarayı bozmayacak şekilde dikkatlice tasarlanmış. Uzak mesafeden baktığınızda sadece su içinde süzülen bisikletçilerin kafalarını görebiliyorsunuz.

unusualplaces.org