Progresif rock sahnesinin dahilerinden Steven Wilson, geçen hafta yayımlanan yeni albümü “The Future Bites”dan çıkan yeni single’ı “Self” için klip paylaştı.

Albümün post-modern distopya temasının ardından, Wilson klip için yüz haritalama teknolojisini kullandı ve kendisini ünlüler, politikacılar ve müzisyenlerden oluşan rengarenk bir ekibe dönüştürdü.

Joe Biden, David Bowie, Hillary Clinton, Brad Pitt, Mark Zuckerberg, Robert Downey Jr. ve daha fazlası Wilson’un etkileyici korosunda yer alıyor.

Wilson, Rolling Stone aracılığıyla yaptığı açıklamada, “‘Self’, yeni narsisizm ve kendine takıntı çağımızla ilgilidir,” diyor ve ekliyor, “Dünyaya ve yıldızlara merakla bakan bir insan ırkının artık zamanının çoğunu küçük bir ekrana bakarak sosyal medyanın aynasına yansıyarak geçirdiği bir dönem.”

Video, herkesin artık gerçeklikle ilgisi olmayan bir “benlik” versiyonunu yansıtabileceği fikrini keşfederek işleri daha da ileri götürüyor ve sadece tanınmış yüzler kullanılan aldanma şeffaf hale getiriliyor.”