Spoon’un Yeni Albümünün Adrian Sherwood İmzalı Remix Versiyonu “Lucifer on the Moon” Yayında

Austin, Texaslı alternatif rock grubu Spoon, son albümleri “Lucifer on the Sofa”nın, tüm remixleri Adrian Sherwood tarafından yeniden yapılandırılan versiyonu “Lucifer on the Moon” ile çıkışını sürdürüyor.

“Lucifer on the Moon”, On-U Sound’un kurucusu ve Birleşik Krallık’taki dub ikonu Adrian Sherwood tarafından yaratılan grubun onuncu albümünün baştan sona yeniden hayal edilmiş hali olarak ulaşıyor kulaklarımıza.

Orjinalin ritim izlerinde içten dışa doğru çevrilen ve genellikle onları toptan yeniden oluşturulan yeni yapılandırma için Sherwood, On-U’dan basçı Doug Wimbish ve davulcu Keith LeBlanc dahil olmak üzere geniş bir kadro ile kayıt oturumlarında ek enstrümantasyon sağlıyor.

Albümün katmanlarının derinliklerine inen ve son albüm mikslerinde bulunmayan unutulmuş detay ve unsurları ortaya çıkaran Sherwood, Spoon’un alametifarikası melodilerini, titreşimli eko ve gürleyen alt uçlarla dolu bereketli bir uzaylı arazisine taşıyor.

Şubat ayında piyasaya sürülen “Lucifer on the Sofa”, Spoon’un bugüne kadarki en saf rock’n roll albümü olarak tanımlanıyor. Teksaslı beşlinin genellikle memleketi Austin’de son iki yılda hem karantinada hem de karantina dışında yazdığı ve kaydettiği şarkılar, daha yüksek sesli, daha vahşi ve daha renkli bir şeye doğru bir kaymaya işaret ediyor.

tr_TRTurkish