Efsanevi çizgi dizi “South Park” 24. sezonu öncesinde bir saatlik “pandemi özel” bölümüyle 30 Eylül’de ekranlara dönüyor.

FilmLoverss’ın haberine göre dizinin yeni sezonunda 2020 yılını hayatımızın en zor yıllarından biri haline getiren koronavirüs salgını işlenecek. Yeni yayımlanan fragmandan görüldüğü üzere pandeminin dizideki karakterler üzerindeki etkileri odak noktası olacak.

“The Pandemic Special” adlı özel bölümüyle bu ayın sonunda ekranlara geri dönen dizinin showrunner‘ları arasında yine Trey Parker ve Matt Stone bulunuyor. Özel bölüm için yayımlanan ilk fragmandan bölümün merkezinde Cartman ve Randy karakterlerinin yer alacağı anlaşılıyor. Randy’nin pandemi özel anonsuna yer verilirken Cartman’ın da okula geri dönmek ile ilgili problemi olduğu göze çarpıyor.

Cartman’ın “Bizi okula döndürmek için uğraşacaklar. Gerçekten o esarete geri dönmek mi istiyorsun?” diye şikâyet ettiği görülürken çocukların okula salgın önlemleri altında döndüğü görülüyor.

“South Park”ın yeni bölümünün sinopsisi şu şekilde:

“Devam eden pandemi South Park sakinlerine zorluklar yaşatmaya devam ederken Randy Covid-19 salgınındaki rolünü kabul eder. Çocuklar mutlu bir şekilde okula döner ancak hiçbir şey eskiden bildikleri normal değildir; ne öğretmenleri ne evleri ne de Eric Cartman.”