Sophia Loren on yılın ardından sinemaya dönüş yapıyor. Büyük yıldızı Romain Gary’nin “Onca Yoksulluk Varken” adlı romanının çağdaş bir uyarlaması olan “The Life Ahead” filminde izleyeceğiz. Netflix’in yayın haklarını satın aldığı “The Life Ahead” 13 Kasım’da, tüm dünyayla aynı anda Netflix Türkiye’de de yayımlanacak.

Oscar ödüllü usta oyuncu Sophia Loren, oğlu Edoardo Ponti’nin yönetmenliğinde çekilen “The Life Ahead” filminde soykırımdan kurtulan ve 12 yaşındaki Senegalli göçmen Momo ile bir bağ kuran Madame Rosa’yı canlandırıyor. Filmde Loren’e İspanyol oyuncu Abril Zamora, İtalyan oyuncu Renato Carpentieri, İranlı Babak Karimi ve 12 yaşındaki Momo’ya hayat veren İbrahima Guys eşlik ediyor.

Loren filmi için şunları söyledi: “Madam Rosa’yı canlandırmayı çok sevdim. Sert, kırılgan, ama hayatta kalan biri. Birçok yönden bana kendi annemi hatırlatıyor. Kariyerimde en büyük stüdyolarla çalıştım ancak hiçbirinin Netflix’in geniş vizyonuna ve kültürel çeşitliliğine sahip olmadığını güvenle söyleyebilirim. Bu sebeple de onları seviyorum. Her ülkedeki yerel yetenekleri geliştirip, dünyaya sunmadıkça küresel bir stüdyo inşa edilemeyeceğini anladılar. Bu, eşsiz seslerin duyulması için de bir fırsat .”

‘Onca Yoksulluk Varken’

Fransız yazar Romain Gary’nin Émile Ajar‎ takma adıyla 1975’te yazdığı, Türkiye’de “Onca Yoksulluk Varken” adıyla yayımlanan romanı, aynı yıl Fransa’nın en prestijli edebiyat ödüllerinden Goncourt Ödülü’ne değer görüldü.

Roman daha önce de İsrailli yönetmen Moshé Mizrahi tarafından “Madame Rosa” adıyla beyazperdeye aktarıldı ve filmin başrolünü Simone Signoret üstlendi. “Madame Rosa” 1978 yılında yabancı dilde en iyi film dalında Oscar ödülü kazandı.

kültür servisi